O nas

Przedszkole jest placówką publiczną. Organem prowadzącym jest Gmina Przemęt.   Przedszkole opiekuje się dziećmi od godz. 7.00 do godz.16.00. W przedszkolu funkcjonują 3 oddziały: 3- 4 latków, 4- 5 latków i 5-6 latków. W związku, z czym placówka dysponuje 75 miejscami. Pracownicy placówki to pedagodzy wykwalifikowani, pełni ciepła i oddani swojej pracy.

Przedszkole posiada bogata wyposażona bazę dydaktyczną.

Bezpłatne zajęcia oferowane przez przedszkole to: religia,  logopedia i j. angielski.

Przy budynku znajduje się plac zabaw zagospodarowany w zieleń i urządzenia do zabaw na świeżym powietrzu.

Proces edukacyjny w naszym przedszkolu opiera się na podmiotowym i partnerskim traktowaniu dzieci i ich rodziców. W pracy wychowawczej szczególną uwagę zwracamy na kulturę osobistą, pozytywny stosunek do rówieśników oraz wspieranie rodziny w zakresie rozwiązywania problemów wychowawczych.

Praca dydaktyczno – wychowawcza planowana jest w oparciu o autorski program wychowania przedszkolnego "W kregu zabawy" (autorstwa Jadwigi Pytlarczyk).

Program ten zgodny jest z podstawa programową wychowania przedszkolnego.