Archiwum Aktualności

Warsztaty rzeźbiarskie

W dniu dzisiejszym dzieci uczestniczyły w warsztatach rzeźbiarskich. Było to dużym wyzwaniem dla małych artystów. Ogromną radość i zabawę sprawiła im taka forma zajęć. Rzeźby powstawały z masy solnej, modeliny i z gliny. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością. Tak różnorodna technika pracy sprawiła, ze powstały liczne, ciekawe i piękne prace. Dzieci nie miały też obaw przed ubrudzeniem się oraz eksperymentowaniem z różnych mas plastycznych. Te wyjątkowe zajęcia były wstępem przygotowań prac plastycznych do konkursu „I ty możesz zostać rzeźbiarzem” organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole w Starkowie.

Galeria od 2019

Wiosenna łąka

Wiosna, a szczególnie maj, to bardzo dobry czas na obserwowanie dynamicznie rozwijającej się przyrody. Jest coraz cieplej, chętnie przebywamy na dworze i podziwiamy, jak wszystko rozkwita wokół nas. Cieszą nas kwitnące sady i ogrody. Warto też w tym czasie zwrócić uwagę na piękny wygląd majowej łąki. W otoczeniu przyrody zatrzymać się na chwilę, dostrzec różnorodność kolorów i zapachów jakie wiosną znajdziemy na łące.
To właśnie łąkę z całym jej bogactwem poznajemy w tym tygodniu. Łąka rozkwita w maju całą paletą barw: zieleń traw przeplata się z kolorami kwiatów i ziół (służących ludziom i zwierzętom) takich jak: koniczyna, stokrotki, mak polny, rumianek, chaber, dziurawiec, dziewanna, mlecze, jaskry, czasem też niezapominajki i kaczeńce oraz wiele innych. Nie od dziś wiadomo, że przyroda sama tworzy najpiękniejsze kompozycje roślinne i jest w tym prawdziwą mistrzynią. Gdy przyjrzymy się łące dokładniej, to oprócz roślin, możemy spotkać jej mieszkańców. Największe zainteresowanie wśród naszych przedszkolaków wzbudzają oczywiście piękne i kolorowe motyle, nie zabrakło również pszczół, świerszczy czy biedronek. Bardzo ciekawią i cieszą nas tematy związane z przyrodą, rozwijają naszą ciekawość i zainteresowanie najmniejszymi stworzeniami.

XXV Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2022- Etap Gminny

Dziś odbył się XXV Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2022- Etap Gminny. Nasze przedszkole reprezentowały Zuzanna Kasperska i Hanna Jankowska. Obie dziewczynki wystąpiły przepięknie i przedstawiły swoje umiejętności wokalne. Pokonały stres związany z występem na Wielkiej Scenie, przez co z pewnością łatwiej będzie im pokonywać trudności w przyszłości. Bardzo cieszymy się z ich występów. Szczególnie gratulujemy Hanusi Jankowskiej, która przeszła do kolejnego etapu- do eliminacji Powiatowych. Ogromne brawa!!!! I życzymy dalszych sukcesów.
Bardzo serdecznie gratulujemy dziewczynkom i ich rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowania do występów.

DZIEŃ STRAŻAKA!

Straż Pożarna, pełni ważną funkcję w naszym życiu. To właśnie strażacy, są zawsze w pogotowiu i niezależnie od niebezpieczeństwa ratują ludzkie życie i zdrowie. Dlatego, w Międzynarodowy Dzień Strażaka, życzymy wszystkim Strażakom pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin. Dziękujemy za Wasz trud, za poświęcenie, za wielki dar serca, jakim jest Wasza piękna służba i zaangażowanie.

OGŁASZAMY WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „WIOSENNA ŁĄKA”

W konkursie wzięły udział 24 prace plastyczne. Wszystkie zostały wykonane zgodnie z regulaminem. Zastosowane zostały różnorodne techniki plastyczne. Należy podkreślić, że widać ogromne zaangażowanie w wykonaniu prac pod każdym względem- pomysł, estetyka wykonania, dokładność, starnność, dobór technik i barw. Spośród zgłoszonych prac konkursowych, jury wybrało i dokonało oceny w następujący sposób:
I miejsce
Izydor gr. III
Hania gr. IV
II miejsce
Alan gr. II
Nikodem gr. IV
III miejsce
Staś i Julka gr. IV i I
Nadia gr. III
Serdecznie dziękujemy za niesamowity wkład pracy i rzetelność wykonania prac. Dziękujemy za udział w konkursie, gratulując zwycięzcom. Wszystkim biorącym udział w konkursie wręczymy dyplomy i nagrody. Bardzo doceniamy chęci! Jesteśmy pod wrażeniem talentów i zdolności dziecięcych! BRAWO!

„Jestem Polką i Polakiem”

W tym tygodniu, zajęcia w szczególności poświęcone były tematyce poznawania naszego kraju, rozumieniu świąt i znaczenia symboli narodowych. Rozmawialiśmy o tzw. Majówce, w odniesieniu do świąt zaznaczonych w kalendarzu, tj.  Święto Pracy, Dzień Flagi oraz Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Czas ten był wspaniałą okazją do wyrażania przynależności narodowej, do umiłowania kraju i szacunku wobec ojczyzny. Maluszki mają świadomość bycia Polakami i wiedzą, że mieszkają w Polsce, a ich miejsce zamieszkania to taka Mała Ojczyzna- dom rodzinny, przedszkole, park, las, pole, podwórko… Niezwykle ważne jest dla nas, by już w przedszkolu budować poczucie polskości- jesteśmy Polakami i wszystko co polskie, jest dla nas ważne i bliskie naszemu sercu. Pielęgnowanie wartości patriotycznych to inwestycja w wychowanie przyszłych Patriotów, bo przecież, to właśnie ludzie (mali i duzi) tworzą polski naród, który zna swoje miejsce na ziemi – POLSKĘ! Podczas działań, przedszkolaki poznały także historię naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Dzieci wysłuchały wielu legend związanych z historią Polski, utrwaliły symbole narodowe, słuchały piosenek patriotycznych, wykonały prace plastyczne. Celem naszym było uczenie patriotyzmu, kształtowanie pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych, co uwieńczył dzisiejszy apel. Przedszkolaki przybyły na uroczystość odświętnie ubrane z flagami w ręku. Odśpiewały Hymn „Mazurek Dąbrowskiego” oraz piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”🇵🇱
Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów!!!

MALUSZKI W BIBLIOTECE W BUCZU

OGŁOSZENIE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana  Kochanowskiego w Mońkach

Kochamy bajeczki- małe i duże książeczki! Dziś przed południem, w ramach współpracy z Panią Jolą Skorupińską i Biblioteką w Buczu, nasze maluszki wybrały się właśnie w to miejsce. W progu biblioteki przywitała ich bardzo serdecznie Pani Jola. Dodać należy, że jest Ona bibliotekarką z bardzo dużym doświadczeniem, a działania dla dzieci, w tym też dla przedszkolaków sprawiają Jej ogromną przyjemność. I tym razem była świetnie przygotowana do spotkania z najmłodszymi dziećmi z Przedszkola w Buczu. Ciekawskie maluszki mogły zajrzeć w każdy kącik, dotknąć wiele książek, obejrzeć niektóre bardzo dokładnie. Ponadto, dowiedziały się sporo na temat pracy bibliotekarza. Z dużym zainteresowaniem spoglądały na ogromny zbiór książek, a przy tym nawet pytały: „o czym one są, dlaczego jedne grube,a inne chude? „. Był również czas na słuchanie bajeczki o Kamyczku, który wybrał się pewnego razu do biblioteki. Następnie, przystąpiły do rozwiązywania przeróżnych zagadek o tematyce bajkowej, a na koniec grzecznie i z należytym szacunkiem obejrzały, przygotowane przez Panią Jolę, książki o tematyce dziecięcej. Wyjątkowy czas w bibliotece, bardzo szybko minął, Dzieci ochoczo zdeklarowały, że będą częściej tu zaglądać z Rodzicami, bo wiele jeszcze jest do „pooglądania i poczytania,, a wiemy, że książeczki w wychowaniu i edukacji małego człowieka, to niemalże podstawa. Cieszymy się, że możemy rozbudzić u przedszkolaków zainteresowania czytelnicze! Pani Jolu – DZIĘKUJEMY!!!

Kwiecień plecień – wiosenne zabawy na powietrzu

Znaczenie zabawy w procesie rozwoju dziecka - Zespół Żłobków m.st. Warszawy

Kwiecień plecień…i tak dalej.. Zgadza się. Pogoda kwietniowa bywa kapryśna- raz słońce, raz deszcz. Dziś, mieliśmy powody do zadowolenia, bowiem, już podczas zajęć przez okno tarasowe do naszej sali zaglądało słoneczko. Szybko więc uwinęliśmy się, by móc skorzystać z ciepełka i sprzętów na placu zabaw. Najpierw mała rozgrzewka- wyścigi i zabawy ruchowe na tarasie, np. nasze ulubione „Gąski”, a następnie przyszedł czas na zabawy (ćwiczenia) rozwijające zwinność, zręczność, gibkość. W ten sposób dbamy o naszą sylwetkę i nasze zdrowie fizyczne. Zabawy na placu zabaw dają sporo energii, wzbudzają emocje, ale uczą też zgodnego i bezpiecznego współdziałania. Fajnie, że sprzęty do zabawy mamy, bo chętnie z nich korzystamy!

 

DLA DOBRA NASZEJ PLANETY!

Dbajmy o naszą planetę każdego dnia | Aktualności | TAURON e-Puls
„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”
🌍🌎🌏
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia, które miały na celu zrozumienie przez dzieci znaczenia ochrony przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się o niebezpieczeństwach zagrażających środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Prowadzone działania, pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny, dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku. Bardzo ważne jest wyrabianie poczucia odpowiedzialności i przynależności do naszej planety. Nawyki wdrożone już w przedszkolu, zapewne zaoowocują w przyszłości
Pamiętajmy, aby nawyków ekologicznych w naszym życiu było jak najwięcej: bo robiąc tak niewiele – możemy zmienić tak wiele❗
Niech zapanuje ekokultura!!!

Dzień patrzenia w NIEBO

Nie wiem, czy wiecie że wczorajsza data w kalendarzu świąt nietypowych wskazała nam Dzień Patrzenia w NIEBO. Nie wyobrażacie sobie, jaką przyjemność sprawiliśmy maluchom podczas spaceru i pobytu w przedszkolnym ogrodzie. Z ogromnym podekscytowaniem grupa przedszkolaków spoglądała w górę, jednak, to co nas bardzo ujęło, to wypowiedzi naszych dzieci – opisywały chmury używając wyszukanego słownictwa, np. błękit nieba, płynące chmury, chmurzaste pierzynki, jasne i ciemne niebieskie obłoki, wesołe promyki słońca, dotyk nieba itp. Jesteśmy pod wrażeniem! Niby nic, a jednak. Niepowtarzalne emocje, nowe doświadczenia, nowe pomysły! Ps. Spróbujcie i Wy popatrzeć w niebo, bo to również chwila relaksu, wytchnienia i małego resetu.

Galeria od 2019