Archiwum Aktualności

Drodzy Rodzice!

Bardzo dziękujemy za liczny udział w zebraniu, które miało miejsce w dniu  5 września w naszym przedszkolu. Mamy nadzieję, że wspólnie podejmowane decyzje będą miały wpływ na wszechstronny rozwój dziecka. Liczymy zatem, na wzajemną współpracę dla dobra najmłodszych.

Edyta Kaczmarek

Spotkanie z rodzicami w dniu 5 września 2019 r.

Drodzy Rodzice!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 5 września tj. w czwartek, o godz.16.30 odbędzie się w naszym przedszkolu zebranie z rodzicami, na które serdecznie zapraszamy.

Plan zebrania:

  1. Spotkanie z dyrektorem – sprawy organizacyjne związane z funkcjonowaniem przedszkola.
  2. Spotkanie z nauczycielami / wychowawcami – tematyka związana z realizacją treści programowych oraz pobytem dziecka w grupie przedszkolnej.

DO ZOBACZENIA !

Ogłoszenie

Zapraszamy zapisane dzieci na nowy rok szkolny 2019/2020 dnia 02 września 2019r do naszego przedszkola w godzinach jego funkcjonowania tj. od 7.00 – 16.00. Przypominamy iż schodzenie się dzieci do przedszkola odbywa się od 7.00 – 8.15. Serdecznie zapraszamy .

Spotkanie z krawcową

Dnia 07.06.2019r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią projektantkę i krawcową Katarzynę Matiaszewską, która przybliżyła nam swoją pracę. Dzieci z grupy „Biedronki” zapoznały się z przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Dowiedziały się również jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie. Z zaciekawieniem obserwowały jak bierze się miarę, robi formę i kroi materiał. Pani Kasia z pomocą dzieci uszyła bluzę. Okazało się, że trzeba wykonać wiele czynności, aby powstały tak piękne rzeczy. Wszystkie dziewczynki tego dnia chciały rozpocząć pracę w takim zawodzie. Na zakończenie przedszkolaki podziwiały efekt pracy naszej krawcowej. Pani Kasia dla każdego przedszkolaka przygotowała niespodziankę w postaci własnoręcznie uszytej czapki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy mamie Michała za spotkanie. Dla wszystkich taka lekcja była nie lada wyzwaniem, a zarazem wspaniałą przygodą.

 

 

Spotkanie adaptacyjne

Serdecznie zapraszamy nowo przyjęte dzieci wraz z rodzicami do przedszkola na spotkanie adaptacyjne, które organizujemy w dniu 11 czerwca tj. wtorek od godz. 16.00 do 17.00.    W tym czasie rodzice wraz z dziećmi będą mieli możliwość wspólnego obejrzenia placówki oraz udział w specjalnych dla nich przygotowanych zabawach integracyjnych.

Uwaga! uprzejmie prosimy o zabranie obuwia na zmianę dla siebie i dziecka;

SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 22.05.2019r. dzieci z grup Biedronki, Motylki i Sówki reprezentowały nasze przedszkole w XII Spartakiadzie Przedszkolaków zorganizowanej przez Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Mochach.  Celem zawodów było rozwijanie sprawności fizycznych dzieci, umiejętności rywalizacji oraz wpajanie zasady fair play. Dzieci radziły sobie bardzo dobrze we wszystkich konkurencjach. Odważnie stawali na starcie i precyzyjnie wykonywali wszystkie zadania, które wymagały od zawodników zwinności i szybkości. Dzieci z radością uczestniczyły w sportowych zabawach, a za swoje zaangażowanie i starania otrzymały medale, puchar, dyplom oraz upominki od organizatorów.

SPRINTEM DO MARATONU

W piątek 24 maja 2019r nasze przedszkolaki po raz pierwszy wzięły udział w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Towarzyszyła nam piękna pogoda, na którą cierpliwie czekaliśmy. Wszystkie dzieci otrzymały numery startowe i z uśmiechem na twarzach wyruszyliśmy na linię startu. Przed rozpoczęciem konkurencji biegowej przedszkolaki uczestniczyły w rozgrzewce, aby dobrze przygotować się do biegu. Wszystkie grupy kolejno ustawiały się na linii startu i pokonywały wytyczoną trasę. Każdy biegł we własnym, indywidualnym tempie i zgodnie z własnymi możliwościami fizycznymi. W tym czasie, pozostałe dzieci głośno dopingowały biegaczy i nagradzały koleżanki i kolegów brawami. Każdy startujący uczestnik pokonał wyznaczony dystans, dzięki czemu zdobył miano „Małego Maratończyka” i jako zwycięzca, został nagrodzony medalem.

FESTYN RODZINNY W KLUCZEWIE

Tegoroczny festyn rodzinny odbył się 15 maja 2019r. w Kluczewie na siedlisku u Państwa Pieśniaków pod hasłem „ Żyjmy zdrowo na sportowo”, dlatego wszystkie dzieci przebrane były za owoc lub warzywo.                                                                                                          Przybyłych gości powitała pani dyrektor przedszkola Melania Wysocka. W tym dniu dzieci zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Wszystkie przedszkolaki zaśpiewały piosenki oraz powiedziały wierszyki. Było też sto lat, po którym wszystkie dzieci wręczyły Rodzicom wcześniej przygotowane upominki. Rodzice również mile zaskoczyli panią dyrektor przedszkola. Korzystając z tego spotkania Rada Rodziców w imieniu wszystkich zebranych złożyła serdeczne podziękowanie pani dyrektor Melanii Wysockiej za trud wieloletniej pracy, w związku z przejściem na emeryturę. Przy dźwiękach muzyki wspaniale bawiły się wszystkie dzieci oraz rodzice. Chętnie uczestniczyli w zabawach, tańcach oraz przejażdżkach i innych atrakcjach. Na gości czekał też słodki poczęstunek, kiełbaska z ogniska oraz swojskie jadło. Mimo kapryśnej pogody, wszyscy bawili się świetnie, miło spędzili czas w rodzinnej atmosferze.  Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania za liczny udział i świetną wspólną zabawę. Szczególne podziękowania kieruje dyrektor Melania Wysocka do wszystkich rodziców za miłe i ciepłe słowa, które zostały przekazane w ich imieniu przez Radę Rodziców za jej wieloletnią pracę.

Przegląd Piosenki Angielskiej Przedszkolaków

W środę 8 maja 2019r. w Gminnym Centrum Kultury I Biblioteka w Przemęcie odbył się III Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej Przedszkolaków w którym brało udział 9 Oddziałów Przedszkolnych: z Przemętu, Bucza, Starkowa, Radomierza, Moch, Kaszczoru, Perkowa, Popowa Starego i Nowej  Wsi. Uczestników konkursu powitał organizator – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Przemęcie Elżbieta Grygiel-Tórz wraz z Zastępcą  Kierownika Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu w Gminie Przemęt Joanną Karkowską, życząc wszystkim uczestnikom powodzenia. Przegląd piosenki został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych 3, 4, 5 i 6 latków. W chwili przerwy organizatorzy zaprosili uczestników na słodki poczęstunek.  Po występach przedszkolaków wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz słodkości.

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

W minionym tygodniu obchodzony był tydzień bibliotek i dzień bibliotekarzy. Z tej okazji 9 maja grupa „Jeżyki”, wybrała się do Biblioteki w Buczu, aby w imieniu wszystkich przedszkolaków złożyć życzenia Pani bibliotekarce. Dzieci bardzo lubią spotkania w bibliotece, wiedzą, że tam zawsze czeka nie tylko ciekawa bajka, ale również świetna zabawa. Tak było i tym razem, przedszkolaki mogły wykazać się znajomością bajek a zwłaszcza ich bohaterów. Po skończonej zabawie, dzieci otrzymały upominek w postaci książeczki. Bardzo dziękujemy Pani Joli za mile spędzony czas oraz życzymy wiele radości i sukcesów w pracy zawodowej.