Archiwum Aktualności

W TROSCE O ZDROWIE – PRZYPOMNIENIE

ACTIFED® Walka z infekcjami - katar i kaszel u dziecka.

Drodzy Rodzice !

W związku z okresem jesiennym i wzmożoną zachorowalnością na grypę oraz choroby grypopodobne, przypominamy, że do przedszkola – zgodnie z procedurami bezpieczeństwa – przyprowadzamy tylko dzieci zdrowe.

Dzieci, które wykazują objawy chorobowe, których samopoczucie wykazuje symptomy choroby, dla własnego oraz innych bezpieczeństwa, pozostają w domu.

Za zrozumienie oraz szacunek wobec siebie i naszego zdrowia – dziękujemy.

Kalendarium listopadowe

Listopad w naszym przedszkolu - Niepubliczne Przedszkole Radosna Buzia MONTESSORI - Rzeszów

Od początku września minęło już troszkę czasu. Niedawno witaliśmy dzieci w progach naszego przedszkola, a tymczasem zawitał już do nas listopad w jesiennej odsłonie. Choć pogoda za oknem nie zawsze nastraja pozytywnie – coraz więcej dni pochmurnych i chłodnych – w przedszkolu nie ma czasu na nudę, zawsze dopisuje nam humor i jest dużo do zrobienia. Mamy wiele pomysłów, ciekawych zadań do wykonania, interesujących propozycji do zrealizowania. Przedstawiamy niektóre działania listopadowe:

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA, ŚREDNIAKA I STARSZAKA:                                                                                                                                                                                                              Grupa I – wtorek 12.11.2020 r. o godz. 9.30.

Grupa IV – wtorek 12.11.2020 r. o godz. 10.30

Grupa III – piątek 13.11.2020 r. o godz. 9.30.

Grupa IV – piątek 13.11.2020 r. o godz. 10.30

Pasowanie odbędzie się na terenie przedszkola – w salach przedszkolnych. Dzieci będą prezentowały swoje umiejętności i wiadomości przed obecnymi gośćmi – pracownikami przedszkola.

W wyżej wymienionych dniach, podczas uroczystości, obowiązuje strój galowy dla dzieci uczestniczących w Pasowaniu.

DZIEŃ PATRIOTYCZNY:

Grupa II i III – wtorek 10.11.2020 r. o godz. 11.11.

Grupa  I i IV– czwartek 12.11.2020 r. o godz. 11.11.

W tych dniach w poszczególnych grupach dzieci obowiązuje strój galowy (odświętny). W ramach akcji „Szkoła do hymnu” będziemy śpiewać hymn oraz obejrzymy w formie on-line „Koncert Patriotyczny” przygotowany dla przedszkolaków.

BAL POSTACI BAJKOWYCH:

Dnia 16.11.2020 r. – w poniedziałek – organizujemy we wszystkich grupach przedszkolnych balik, na który zapraszamy postacie bajkowe. Zachęcamy nasze przedszkolaki do udziału. Obowiązuje przebranie za wybraną przez siebie postać z bajki. Zwracamy się z ogromną prośbą do Rodziców o przygotowanie strojów dla dzieci. Z góry serdecznie dziękujemy.

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA:

W środę 25.11.2020 r. obchodzimy w przedszkolu Święto Pluszowego Misia. Będziemy rozmawiać o misiach, o bajkach , w których występują misie. Przypomnimy sobie też, jak nazywają się popularne misie – Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Coralgol, Gumisie czy Troskliwe misie. Będą zabawy przy muzyce, zagadki, piosenki oraz słodki poczęstunek – MISIOWY TORT. Wiedzą o tym dzieci i dorośli: Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!

PIECZENIE ROGALI:

W czwartek 26.11.2020 r. odbędą się w przedszkolu zajęcia kulinarne.  Zarówno maluszki, jak i dzieci starsze będą uczestniczyć w pieczeniu rogali. Działania będą miały miejsce w salach przedszkolnych pod okiem wychowawców, opiekunów i pracowników przedszkola.

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE:

W piątek 27.11.2020 r. organizujemy w przedszkolu tradycyjne „Andrzejki” – wróżby, lanie wosku, zabawy ruchowe i taneczne, konkurencje sportowe…itp.

Będzie się działo! Choć za oknem plucha jesienna i deszcz pada, w przedszkolu zawsze słonecznie i radosna jest nasza gromada!

Słoneczka » „Jesienna pogoda spacerem zdrowia doda”

Święto Zmarłych oczami dziecka…

Przedszkole Samorządowe - PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

Dzień zmarłych, choć smutny, stanowi jedno z ważniejszych polskich świąt. Istotne jest zatem, aby dziecko poznało jego znaczenie i sens. Wyniesiona z tego nauka pozwoli mu zrozumieć istotę pamięci, szacunku i tradycji. W przedszkolu rozmawiamy z dziećmi na temat dnia 1 listopada, a także o Dniu Zadusznym przypadającym na dzień 2 listopada. Podczas zajęć nauczyciele tłumaczą jak ważna jest pamięć i szacunek dla zmarłych, odwiedzanie grobów, zapalanie zniczy – symbolicznego światełka. Temat jest trudny, ale śmierć i pamięć o zmarłych nie powinny być tematami tabu. Pomimo tego, że staramy się chronić maluszki i odcinać od przykrych tematów, musimy je przygotować emocjonalnie do różnych życiowych sytuacji. W miniony piątek, tuż przed obchodami Święta Zmarłych, nauczyciele rozmawiali z dziećmi na temat wyboru kwiatów i zniczy, porządkowania grobów bliskich, odwiedzania cmentarza. Z ogromnym zaciekawieniem przedszkolaki obejrzały film – krótką prelekcję dotyczącą porządkowania grobu i układania kwiatów, zachowania ciszy i spokoju oraz powagi. Mają świadomość przemijania, wspominania, wiedzą o śmierci swoich bliskich – same wypowiadają się na temat osób, które były w ich rodzinie i odeszły. Mają ogromny szacunek do zmarłych. Nie mogły się wybrać w tym roku na spacer w odwiedziny pobliskiego cmentarza, wykonały natomiast piękne prace plastyczne – chryzantemy w donicy czy w wazonie – za pomocą różnorodnych technik. W ten sposób oddały hołd i uczciły wszystkich Zmarłych. Pielęgnując rytuały związane z pamięcią o bliskich, którzy odeszli, dajemy dziecku przykład postępowania zgodnie z tradycją, ale i dobrym obyczajem. Wyniesiony z domu czy z przedszkola wzorzec sprawi, że malec przyjmie takie zachowanie jako własne, czując potrzebę postępowania zgodnie z tym, do czego sami jesteśmy przywiązani.
Chryzantemy w bukietach na Wszystkich Świętych. Jak przedłużyć trwałość ciętych chryzantem - murator.pl

Galeria od 2019

Ziemniaki, pyry, grule – ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Przed nami Święto Pieczonego Ziemniaka – To Nasz Region

Zgodnie z nasza przedszkolną tradycją, w okresie jesiennym organizujemy Święto Pieczonego Ziemniaka. Pomimo pochmurnego i nieco deszczowego dnia, zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie pieczenia w ognisku przygotowanych ziemniaków. Już od samego rana rozmawialiśmy o ziemniakach – omawialiśmy ich smak, zapach, wygląd, kształt, walory zdrowotne. Tematyka zajęć dotyczyła pochodzenia ziemniaka oraz różnorodności potraw – przysmaków, które można z niego przyrządzić. Nie obyło się bez wiedzy na temat nazywania ziemniaka w poszczególnych regionach kraju. Dzieci już w przedszkolu wiedzą, że pyry, czy  grule, kartofle, a nawet bulwy, to po prostu ziemniaki. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film o uprawie ziemniaków, o możliwościach jego przetwarzania na wszelkie sposoby. Część praktyczna pozwoliła dzieciom zawijać ziemniaki w aluminiową folię, a następnie przy pomocy dorosłych – opiekunów  –  umieścić je w przygotowanym ognisku. Następnie, miały miejsce zajęcia plastyczne – w każdej grupie dzieci wykonywały inną pracę związaną z tematyką ziemniaka. Jedni robili ziemniaczane pieczątki tworząc szal pani jesieni, inni jesienny dywan, a jeszcze inni ziemniaczane ludziki.  Wreszcie nadszedł czas na poczęstunek. Pieczone ziemniaki smakowały wybornie. Z dodatkiem białego sera stanowiły niesamowity przysmak. Jesteśmy przekonani, że to była wyjątkowa lekcja, nowe wiadomości i kolejne doświadczenia. Pyry i gzik zasmakowały każdemu przedszkolakowi. Na pewno powtórzymy pieczenie ziemniaków w ognisku. Polecamy wszystkim! Smacznego!

Galeria od 2019

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA OBCHODZIMY !

Dzień chłopaka - Przedszkole Krasnal - Lublin i Turka

Zgodnie z zapisem w kalendarzu, także w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopca. Na tę okoliczność, wszystkie panie i dziewczynki z grup przedszkolnych przygotowały niespodzianki dla kolegów – przedszkolaków. Były zabawy, taniec i śpiew, ale i głośne STO LAT! Każdy chłopiec otrzymał drobny upominek oraz dyplom i medal SUPER CHŁOPAKA. Dużo się działo w tym dniu. Było wiele atrakcji – zabawy, zagadki, gry ruchowe i sportowe.   Były wspólne zabawy – zgodne współdziałanie, kulturalna wzajemna komunikacja i szacunek względem siebie. W przedszkolu nie jest ważne czy to chłopak, czy dziewczynka, najważniejsza zadowolona każdego minka!

Niech żyją chłopaki przedszkolaki ! Wszystkiego najlepszego dla Was !

Galeria od 2019

DZIEŃ JABŁKA ŚWIĘTUJEMY!

28 września przypada Światowy Dzień Jabłka - Z innej skrzynki

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Jesienna pora, to czas kiedy dużo rozmawiamy o warzywach, owocach, o darach jesieni. Całkiem niedawno, w odniesieniu do tematyki omawianej podczas zajęć, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Jabłka”. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Dzieci we wszystkich grupach przedszkolnych, zarówno maluszki, średniaki, jak i starszaki, poznawały jabłka i ich odmiany. Nie obyło się  bez kształtowania pojęć matematycznych        z wykorzystaniem naturalnych okazów jabłuszek. Maluchy chętnie rozpoznawały i określały kształt, zapach, kolor, smak. Ponadto, wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp.  Istotą tematyki, było także zwrócenie uwagi na spożywanie jabłek po uprzednim ich umyciu, a nawet obraniu ze skórki. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, a także zagadki i działania matematyczne. Dzieci świetnie poradziły sobie z przeliczaniem i porównywaniem jabłek. Podczas zabawy miały także okazję opowiadania o jabłkach oraz wykonywania prac plastycznych różnymi technikami- malowanie farbami, wydzieranka z papieru, lepienie z plasteliny.  Wiele emocji dostarczyły dzieciom konkurencje zręczności i ćwiczenia ruchowe.  Podsumowanie dnia było wyjątkowe – smakowanie jabłuszek z różnych odmian, opowiadanie o ich smakach. Na koniec, pod okiem nauczycieli i opiekunów, dzieci przygotowywały sok jabłkowy i kompot jabłkowy. Jeden i drugi okazał się pyszny. Dzieci w przedszkolu wiedzą, że należy spożywać owoce, znają ich walory odżywcze i mają świadomość dbania o własne zdrowie. To był emocjonujący dzień, który przyniósł sporo pozytywnych wrażeń  i przyjemności. Jesteśmy przekonani, że tak organizowane zajęcia wzbogacają doświadczenie, wyrabiają nawyki prozdrowotne    i poszerzają wiedzę już od najmłodszych lat przedszkolnych.

Galeria od 2019

Idzie, idzie PANI JESIEŃ…

pani jesień na Stylowi.pl

“Idzie drogą Pani Jesień, kosz z darami do nas niesie…”23 września dotarła do przedszkola jesienna pora roku. Na jej czele Pani Jesień, którą wszyscy radośnie powitali. Przedszkolaki przygotowały się na przyjście nowej pory roku – wszystkie dzieci były ubrane w odzież kolorów jesieni. Dominował na ubraniach kolor zielony, czerwony, żółty, ale i brązowy czy pomarańczowy. Trudno w to uwierzyć, ale Pani Jesień odwiedziła wszystkie grupy przedszkolne. W każdej grupie bawiła się z dziećmi, zachęcała do tańca i rozwiązywania ciekawych zagadek na temat jesiennej pory roku. Nadmienić trzeba, że nie obyło się bez matematyki, bo liczenie liści, rozpoznawanie ich kształtów i nazywanie kolorów, to przecież matematyka. Przedszkolaki uwielbiają liczyć, lubią tez tańczyć i śpiewać, przygrywając rytmicznie na instrumentach. Tego dnia wiele się dowiedziały na temat nowej pory roku, a przede wszystkim poznały dary jesieni oraz możliwości jesiennej aury. Dzieci mają świadomość, że ciepłe lato odeszło, a jesień przynosi chłodne dni, więc trzeba pomyśleć o właściwym ubraniu, ale też, o odpowiednim zadbaniu o swoje zdrowie. W natłoku zabawy z wirującymi listeczkami, nadszedł czas na pracę plastyczną. Wszyscy bardzo zaangażowali się w wykonywanie jesiennych przepasek – wianuszków. Kiedy już były gotowe, przedszkolaki nałożyły je na głowę i powędrowały w małych grupkach na spacer, by szukać oznak jesieni, by powitać Panią Jesień. Mamy nadzieję, że jesienna pora roku nie będzie nudna, że wniesie w nasze życie przedszkolne wiele ciekawych inicjatyw i pomysłów, dostarczy wielu ciekawych darów i skarbów. 

Plakat Jesienny krajobraz • Pixers® - Żyjemy by zmieniać

Galeria od 2019

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Przedszkole nr 1 w Fałkowie

Minęło już troszkę czasu i możemy śmiało powiedzieć, że w przedszkolu zrobiło się, jak dawniej – wesoło, przytulnie, gwarnie..! Od pierwszego dnia września wszyscy – maluszki i starszaki – zdążyli się wdrożyć w życie przedszkolne, przypomnieć sobie kodeksy zachowania i zgodnego współdziałania, prawa i obowiązki przedszkolaka oraz podjąć wiele ciekawych zadań i wyzwań. Zgodnie z tradycją, jak co roku, postanowiliśmy wziąć udział w obchodach “DNIA PRZEDSZKOLAKA”. Wiemy, że ten wyjątkowy dzień dostarcza dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Świętowanie zaczęło się od samego rana – zabawy ilustrowane ruchem, zabawy przy muzyce, zabawy animacyjne z chustą, przysporzyły wiele radości i przyjemności. Atrakcją były także konkurencje sportowe z wykorzystaniem przyborów, co świetnie zintegrowało grupę, ale i dało możliwość rywalizacji, ze szczególnym zwróceniem uwagi na “zdrową rywalizację.” Bardzo chętnie uczestniczyły nasze przedszkolaki w spektaklu teatralnym przygotowanym przez Teatr Forma z Krakowa. Oglądany na dużym ekranie pokaz magii oraz iluzji z bohaterami z Psiego Patrolu zainteresował wszystkich – bez wyjątku. Z ogromnym zaciekawieniem, w dużym skupieniu wszyscy oglądali spektakl, by później móc wyrazić swoje odczucia i wrażenia za pomocą rysunku. Podsumowaniem dnia były medale. Każdy otrzymał przygotowany przez nauczyciela – wychowawcę Medal dla Super Przedszkolaka. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku. To był miły i pełen niespodzianek dzień. Kto nie wierzy, niech zajrzy do naszej galerii zdjęć. Polecamy, naprawdę warto!

Galeria od 2019

DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU

Międzynarodowy Dzień Kropki! Wyszogród | e-Wyszogrod.pl

W minionym tygodniu obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień był wyjątkowy i troszkę inny, niż zwykle. Na pewno zastanawiające jest, jak przebiegał i co nowego wniósł w życie przedszkolaków. Naszym celem ukierunkowanym na zadania było rozbudzanie kreatywności, aktywności twórczej, pomysłowości, a przede wszystkim zachęcanie wszystkich do podejmowania działania, inicjatywy – po prostu tworzenia. Dzień KROPKI, to dzień odwagi, wiary we własne możliwości, rozumienia swojej wartości poprzez odpowiednie zabawy. Wtorek 15 września wypełniony był kolorowymi kropkami. Pojawiały się wszędzie- w sali, w szatni, w łazience, a także na naszych ubraniach. Wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola zaangażowali się w zabawę. Nauczyciele podczas zajęć dydaktycznych przedstawiali genezę – charakterystykę i znaczenie tego dnia. Z ogromną uwagą przedszkolaki słuchały opowiadania o zwyczajnej, małej kropce, która tak bardzo zmieniła życie pewnej dziewczynki o imieniu Vashti. Ta niezwykła historia uświadomiła naszym maluchom, że każdy człowiek – mały i duży – ma swoją wartość. Każde dziecko ma zdolności, talenty, choć czasem bardzo ukryte. Każde dziecko jest wartościowe! Na uwagę zasługuje fakt, że tego dnia kropki zauważaliśmy wszędzie, nawet tam, gdzie wcześniej wcale ich nie dostrzegaliśmy. Czasem przecież nawet nie zwracaliśmy na nie uwagę. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są na skrzydełkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Tego dnia przedszkolaki, poza liczeniem kropek, wykonały także prace plastyczne z kropką w roli głównej. Ponadto, ozdabiali teren wokół przedszkola kredowymi kropkami! Wszędzie było, można rzec -„kropkowo” – kolorowo i radośnie, o czym przekonuje nas galeria zdjęć!

Galeria od 2019

Spotkania w przedszkolu – zebrania z Rodzicami…

Zebranie z Rodzicami - PZ nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach

Szanowni Państwo – Rodzice dzieci przedszkolnych,

uprzejmie informujemy, iż w dniach 9 i 10 września, tj. w środę i czwartek, odbędą się w naszym przedszkolu zebrania. Tematem będzie organizacja pracy i funkcjonowanie przedszkola w roku szkolnym 2020/21 oraz omówienie spraw związanych z edukacją i wychowaniem dziecka w przedszkolu. Spotkania będą miały miejsce w salach przedszkolnych według następującego harmonogramu:

ŚRODA – 09.09.2020r. – godz.16.00. – GRUPA III

– godz.17.00. – GRUPA I

CZWARTEK – 10.09.2020r. – godz.16.00. – GRUPA II

– godz.17.00. – GRUPA IV

OCZEKUJEMY, ŻE PRZYJDZIECIE. SERDECZNIE ZAPRASZAMY !