Archiwum Aktualności

UWAGA RODZICE

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018/2019

                     Dyrektor Przedszkola Samorządowego z Oddziałem Integracyjnym w Buczu, informuje Rodziców, iż nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczynamy dnia 03 września tj. poniedziałek 2018r. Przedszkole w tym dniu czynne dla wszystkich dzieci od godz. 7.00 do godz.16.00 i jest normalnym dniem pracy. Przyprowadzenie dzieci do godz.8.30 a odbiór zgodnie z zapisem. Oddział dla dzieci w  Popowie Starym czynny od 7.00 – 13.00. W tym dniu nie ma dowozów autobusem szkolnym, dlatego dowóz i odbiór dzieci we własnym zakresie. Harmonogram dowozów zostanie rodzicom podany w najbliższym czasie.

                                                       Dyrektor przedszkola Melania Wysocka

 

5 i 6 latki żegnały przedszkole

Przedszkolakom, które dnia 22 czerwca pożegnały nasz Przedszkole życzymy, by każdy dzień w szkole był wielką przygodą, a wędrówka po krainie wiedzy sprawiała ogromną radość. Bądźcie poszukiwaczami skarbów, które są ukryte w tej tajemniczej krainie. Rodzicom dziękujemy za współpracę i okazaną życzliwość i wsparcie.  Wszystkim życzymy udanych pięknych i słonecznych wakacji. Odpoczywajcie i nabierajcie sił do nauki i zabawy w następnym roku szkolnym.                                                                                                                         Dyrektor przedszkola Melania Wysocka

Jeżyki i Wiewiórki w “Krainie Smaków”

            W środę 20 czerwca 2018 r. dwie najmłodsze grupy z przedszkola – Jeżyki i Wiewiórki, udały się na wycieczkę do „Krainy Smaków” w Boszkowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, w których poznały tajniki powstawania lodów, a następnie deserów. Każdy samodzielnie dekorował swój deser wybranymi przez siebie dodatkami, który następnie z wielkim apetytem zjadał. Po pysznym deserze, nastąpił czas na wspólna zabawę przy muzyce. Kolejną atrakcją tej wycieczki było zapoznanie z procesem powstawania pizzy, każdy przedszkolak otrzymał fartuszek, czepek i wałek. Dzieci wystrojone jak kucharze rozpoczęły zabawę z wyrabianiem ciasta. Kiedy pizza była już gotowa wszystkie dzieci przystąpiły do degustacji. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki mogły poszaleć w „ Małpim gaju”, a chętnym dzieciom panie pomalowały buźki. Przedszkolaki zadowolone i nasycone pysznościami powróciły do przedszkola.

Jeżyki w bibliotece

          19 czerwca grupa „Jeżyki” wybrała się do pobliskiej biblioteki. Celem naszego spotkania było, zwrócenie wypożyczonych wcześniej książek. Pani z biblioteki powitała przedszkolaki, podziękowała za zwrócone egzemplarze i zaprosiła wszystkich do wysłuchania bajki pt: „Przygody Binga”. Dzieci ze skupieniem wysłuchały czytanej historii i odpowiadały na postawione pytania. Ulubionym elementem pobytu maluchów w bibliotece jest ten, w którym mogą samodzielnie wybierać książki z półek oraz je oglądać. W trakcie naszego pobytu na przedszkolaków czekała niespodzianka. Były to zagadki o zwierzątkach, których rozwiązywanie bardzo spodobało się „Jeżykom”. Bardzo dziękujemy pani Joli za wspólne spotkanie.

Przedszkolaki na wycieczce

  W dniu 14 czerwca 2018 roku przedszkolaki z grup: Motylki, Biedronki i Sówki uczestniczyli w wycieczce do Deli Parku jest to obiekt edukacyjno-rozrywkowy, położony we wsi Rosnówko.  Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Pobyt w Deli Parku rozpoczęliśmy od zwiedzania podniebnej Eko-Wioski.   Dzieci wzięły udział w “Warsztatach kulinarnych”, miały okazję zapoznać się z naszymi regionalnymi wypiekami oraz własnoręcznie wyrabiali ciasto na chruściki, które po wysmażeniu wszyscy z apetytem skosztowali. Przedszkolaki wraz z przewodnikiem obejrzały Mini Zoo, Park Miniatur, a w nim prehistoryczne zwierzęta takie jak: mamut, nosorożec włochaty czy tur. Ich rozmiary zrobiły na nich ogromne wrażenie. Duże emocje wywołały również gigantyczne owady. Nie mogło się  obyć bez zabaw na “dmuchańcach” oraz w sali gier interaktywnych. Nasi podopieczni wrócili nieco zmęczeni, ale na pewno bardzo zadowoleni.

Spotkanie adaptacyjne

                       13 czerwca o godz.16.00 w naszym przedszkolu, w oddziale modułowym odbyło się spotkanie adaptacyjne dla dzieci po raz pierwszy przekraczający próg przedszkola. Spotkanie rozpoczęliśmy od powitania wszystkich miłych gości, którego dokonała Pani dyrektor Melania Wysocka. Następnie każdy mały kandydat na przedszkolaka otrzymał naklejkę ze swoim imieniem. Większość dzieci od razu przystąpiła do zabaw swobodnych w sali, przy okazji zapoznając się z jej urządzeniem oraz zabawkami. Maluszki uczestniczyły także w zabawach integracyjnych, razem z rodzicami tańczyły do zaproponowanej muzyki. Kolejnym punktem spotkania była wycieczka po przedszkolu. Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość poznać przedszkole, zwiedzić wszystkie jego zakamarki – sale, łazienki, szatnie. Mamy nadzieję, że to spotkanie ułatwi małym przedszkolakom ich start we wrześniu, a wszyscy będą wchodzić do przedszkola z uśmiechem na twarzy.

Motylki w bibliotece

Dzieci z  grupy „Motylki” odwiedziły bibliotekę w Buczu. Spotkanie to było związane z rozpoczętym w czerwcu XVII Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom pt. „Czytanie łączy”. Czekał tam na nas gość pani Marta Pelec – bibliotekarka z biblioteki w Przemęcie oraz pluszowa owieczka, która towarzyszyła naszym przedszkolakom podczas czytania opowiadania „O niebieskim baloniku” z książki „365 bajek na każdy dzień”. Dzieci z ogromnym skupieniem wysłuchały opowiadania i doskonale odpowiadały na zadawane pytania. Panie bibliotekarki zaprezentowały naszym przedszkolakom wiele interesujących i bogato ilustrowanych książek, które nie służyły tylko do czytania ale do kreatywnej i ekscytującej zabawy. Następnie na dzieci czekały narysowane baloniki, które miały pokolorować kolorową kredą. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych.

 Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Na zakończenie wspólnie wypożyczyliśmy książki, by móc poczytać je w przedszkolu. Pani Jola obdarowała każdego przedszkolaka słodkim upominkiem. Dzieci żegnając się zapewniły, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami aby wypożyczyć książki.

Wizyta Policjantów w przedszkolu

Cykl spotkań w przedszkolu z przedstawicielami różnych zawodów zakończyła wizyta Policji. Gościliśmy ich w naszym przedszkolu w piątek 8 czerwca 2018r. Przybyli na spotkanie asp. Joanna Glapiak i asp. Artur Lorenz z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przeprowadzili pokaz prawidłowego przechodzenia na drugą stronę jezdni w miejscu oznakowanym pasami, jak i sterowanym sygnalizacją świetlną. Nasi wychowankowie mieli okazję obejrzeć z bliska policyjny mundur. Dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe naszych ubrań dla bezpieczeństwa na drodze. Pan Policjant przeprowadził z dziećmi krótką pogadankę na temat istniejących zagrożeń i niebezpieczeństw podczas kontaktów z „obcymi”, jak też z groźnym psem. Dzieci otrzymały wskazówki, jak należy postępować w takich sytuacjach.
W czasie spotkania nasi przedszkolacy popisali się doskonałą znajomością numerów alarmowych. Na zakończenie mieliśmy okazję obejrzenia radiowozu, co było niezwykłą atrakcją dla dzieci.
W imieniu nauczycieli, rodziców i dzieci składamy Policji serdeczne podziękowania za poświęcony czas, a w szczególności za cenne informacje, które mamy nadzieję, przyczynią się do jeszcze większego bezpieczeństwa naszych wychowanków.

Orzeźwiająca lemoniada „Jeżyków”

Z racji, że pogoda za oknem jest upalna a dużymi krokami zbliżają się wakacje, przedszkolaki aby nieco ugasić pragnienie wspólnie przygotowały orzeźwiającą lemoniadę. Na początku omówione zostały ważne informacje dotyczące dbania o zdrowie w upalne dni oraz to, jak ważne jest częste picie wody. Przygotowanie lemoniady rozpoczęliśmy od umycia owoców a następnie wyciskania z nich soku. Kolejnym etapem było wymieszanie soku z wodą wraz z niewielką ilością cukru trzcinowego. Kiedy wszystkie składniki zostały połączone, nastąpił czas, aby udać się do specjalnie przygotowanego straganu z lemoniadą. Stragan cieszył się dużą popularnością. Każdy kupujący używając zwrotów grzecznościowych, otrzymywał wspólnie przygotowaną lemoniadę. Napój okazał się przepyszny, o czym świadczyła niekończąca się kolejka. „Jeżyki” obiecały przygotować podobny napój w domu wspólnie z rodzicami, do czego chętnie zapraszamy.

Warsztaty Pszczółki Mai

11 czerwca 2018r. w naszym przedszkolu od samego rana odbywały się „Warsztaty pszczółki Mai”, w których uczestniczyły przedszkolaki z wszystkich grup. Tematem spotkania, była prezentacja i omówienie ważnej roli pszczół dla życia ludzi. Prowadzący warsztaty w świetny sposób pokazali dzieciom jak wygląda praca pszczół oraz jakie są jej efekty. Dzieci poznały budowę oraz rodzaje pszczelich domków. Dowiedziały się także, z jakich elementów składa się strój pszczelarza. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia produktów, które powstają dzięki pracy pszczół – różne rodzaje miodów i nie tylko. A przede wszystkim nasi milusińscy mogli wykazać się twórczo i wykonać na warsztatach dwie wyjątkowe świece. Pierwszą metodą odlewnictwa aromatycznego wosku pszczelego, gdzie samodzielnie przygotowywali formę do odlewu. Druga natomiast powstała z węzy pszczelej, czyli plastra wosku pszczelego, którą po wcześniejszym pokazie, przedszkolaki same dokładnie zwijały. Wykonane podczas zajęć świece dzieci zapakowały w dekoracyjne opakowanie wraz z dedykacją. Warsztaty Pszczółki Mai to świetny sposób na uświadamianie poprzez naukę i zabawę jak cenne dla nas wszystkich jest życie pszczół. Czas na warsztatach upływał bardzo szybko, a dzieci wychodziły zadowolone i z uśmiechem na twarzy wracały do swoich sal. Bardzo dziękujemy prowadzącym „ Warsztaty z uśmiechem” za świetną zabawę.