Archiwum Aktualności

FESTYN RODZINNY W KLUCZEWIE

Tegoroczny festyn rodzinny odbył się 15 maja 2019r. w Kluczewie na siedlisku u Państwa Pieśniaków pod hasłem „ Żyjmy zdrowo na sportowo”, dlatego wszystkie dzieci przebrane były za owoc lub warzywo.                                                                                                          Przybyłych gości powitała pani dyrektor przedszkola Melania Wysocka. W tym dniu dzieci zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Wszystkie przedszkolaki zaśpiewały piosenki oraz powiedziały wierszyki. Było też sto lat, po którym wszystkie dzieci wręczyły Rodzicom wcześniej przygotowane upominki. Rodzice również mile zaskoczyli panią dyrektor przedszkola. Korzystając z tego spotkania Rada Rodziców w imieniu wszystkich zebranych złożyła serdeczne podziękowanie pani dyrektor Melanii Wysockiej za trud wieloletniej pracy, w związku z przejściem na emeryturę. Przy dźwiękach muzyki wspaniale bawiły się wszystkie dzieci oraz rodzice. Chętnie uczestniczyli w zabawach, tańcach oraz przejażdżkach i innych atrakcjach. Na gości czekał też słodki poczęstunek, kiełbaska z ogniska oraz swojskie jadło. Mimo kapryśnej pogody, wszyscy bawili się świetnie, miło spędzili czas w rodzinnej atmosferze.  Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania za liczny udział i świetną wspólną zabawę. Szczególne podziękowania kieruje dyrektor Melania Wysocka do wszystkich rodziców za miłe i ciepłe słowa, które zostały przekazane w ich imieniu przez Radę Rodziców za jej wieloletnią pracę.

Przegląd Piosenki Angielskiej Przedszkolaków

W środę 8 maja 2019r. w Gminnym Centrum Kultury I Biblioteka w Przemęcie odbył się III Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej Przedszkolaków w którym brało udział 9 Oddziałów Przedszkolnych: z Przemętu, Bucza, Starkowa, Radomierza, Moch, Kaszczoru, Perkowa, Popowa Starego i Nowej  Wsi. Uczestników konkursu powitał organizator – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Przemęcie Elżbieta Grygiel-Tórz wraz z Zastępcą  Kierownika Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu w Gminie Przemęt Joanną Karkowską, życząc wszystkim uczestnikom powodzenia. Przegląd piosenki został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych 3, 4, 5 i 6 latków. W chwili przerwy organizatorzy zaprosili uczestników na słodki poczęstunek.  Po występach przedszkolaków wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz słodkości.

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

W minionym tygodniu obchodzony był tydzień bibliotek i dzień bibliotekarzy. Z tej okazji 9 maja grupa „Jeżyki”, wybrała się do Biblioteki w Buczu, aby w imieniu wszystkich przedszkolaków złożyć życzenia Pani bibliotekarce. Dzieci bardzo lubią spotkania w bibliotece, wiedzą, że tam zawsze czeka nie tylko ciekawa bajka, ale również świetna zabawa. Tak było i tym razem, przedszkolaki mogły wykazać się znajomością bajek a zwłaszcza ich bohaterów. Po skończonej zabawie, dzieci otrzymały upominek w postaci książeczki. Bardzo dziękujemy Pani Joli za mile spędzony czas oraz życzymy wiele radości i sukcesów w pracy zawodowej.

DZIEŃ ZIEMI

Pod koniec kwietnia, obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, była to okazja aby dzieciom przedstawić, bądź utrwalić ważne zachowania proekologiczne. Jednym z takich zachowań jest dbanie o środowisko, które nas otacza. Aby tego doświadczyć , przedszkolaki z grupy „Jeżyki” i „Motylki”, postanowiły zatroszczyć się o najbliższą okolicę. Wszystkie przedszkolaki zostały zaopatrzone w rękawiczki i w pięknej wiosennej aurze, udały się w pobliski teren. Dzieci z wielką ochotą gromadziły znalezione śmieci w workach. Mamy nadzieję, że podczas następnej naszej akcji, śmieci do zbierania będzie mniej, o co wszyscy obiecali się postarać.

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W GRUPIE BIEDRONEK I MOTYLKÓW

W poniedziałek 15 kwietnia 2019r. grupa Motylki wraz z wychowawcą zorganizowali zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem spotkania były wielkanocne zwyczaje. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych uczestnicząc w zabawach, rozwiązując zagadki
i zadania wraz z rodzicami. W czasie zajęć dzieci zaprezentowały między innymi umiejętności matematyczne, muzyczno – artystyczne i plastyczne. Dużo radości i śmiechu było podczas wspólnych zabaw ruchowych, jak i w czasie wykonywania wielkanocnego kurczątka z papieru.  Podobne spotkanie z Rodzicami odbyło sie w grupie Biedronki. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za tak liczny udział w zajeciach otwartych.

WYCIECZKA DO CUKIERNI I URZĘDU GMINY PRZEMĘT

We wtorek 9 kwietnia przedszkolaki z grupy „Jeżyki” i „Wiewiórki” udały się na wycieczkę do Przemętu. Celem tej wycieczki była wizyta w cukierni p. Alicji Knop, gdzie dzieci zapoznały się z pracą cukiernika. Mogły zobaczyć jak wygląda cukiernia, jaki sprzęt i maszyny potrzebny jest do wypieków pysznych ciast i ciasteczek, których przedszkolaki mogły spróbować. Bardzo dziękujemy Paniom z cukierni za możliwość zwiedzenia ich miejsca pracy oraz zaciekawienie dzieci swoim zawodem.

Kolejnym celem naszej wycieczki była wizyta w Urzędzie Gminy Przemęt. Przedszkolaki spotkały się z Wójtem- Panem Januszem Frąckowiakiem oraz z Sekretarzem – Panem Grzegorzem Aryżem. Dzieci miały możliwość zobaczyć gabinet Pana Wójta oraz poszczególne biura Urzędu. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się , jak wygląda praca w Urzędzie, a niektórym przedszkolakom tak spodobała się ta praca, że postanowiły w przyszłości zostać Wójtem i Sekretarzem Gminy. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały cukierki i długopisy oraz zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia.

Z GITARĄ I SOMBRERO ORAZ MUZYCZNE OLE!!!

Po raz kolejny nasze przedszkole odwiedzili muzycy z Lubuskiego Bura Koncertowego. Tym razem przedszkolacy poznali historię małego Pablo z dalekiego Meksyku. Zespół mariachi Los Amigos zapoznał przedszkolaków z tradycją, strojami, muzyką i oczywiście instrumentami, takimi jak: vihuela, gitarra, guitarron i skrzypce, które są charakterystyczne dla tego państwa. W trakcie całego koncertu wysłuchali wiele pięknych melodii związanych z folklorem meksykańskim tj „ Mexicana, mexicana” czy utwór znany na całym świecie „ La cucaracha”.Poznali również piękne stroje w których grają mariachi.  Na zakończenie wspaniałego koncertu muzycy zaprezentowali utwór „ La bamba”. Przedszkolacy dziękują za cudowny koncert.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 

We wtorek 2 kwietnia 2019r. gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawiciela policji. Przybyły na spotkanie mł. asp. Daniel Kudłaszyk z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie opowiedział dzieciom o swojej pracy, przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
a także przeprowadził pokaz prawidłowego przechodzenia na drugą stronę jezdni w miejscu oznakowanym pasami, jak i sterowanym sygnalizacją świetlną. Nasi wychowankowie mieli okazję obejrzeć z bliska nie tylko policyjny mundur, ale wiele narzędzi pracy policji. Dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe naszych ubrań dla bezpieczeństwa na drodze.
Pan Policjant przeprowadził z dziećmi krótką pogadankę na temat istniejących zagrożeń
i niebezpieczeństw podczas kontaktów z „obcymi”, jak też z groźnym psem.
Dzieci otrzymały wskazówki, jak należy postępować w takich sytuacjach.
W imieniu nauczycieli, rodziców i dzieci składamy Policji serdeczne podziękowania za poświęcony czas, a w szczególności za cenne informacje, które mamy nadzieję, przyczynią się do jeszcze większego bezpieczeństwa naszych wychowanków.

SPOTKANIE Z FRYZJERKĄ

Dnia 08 kwietnia do naszego przedszkola zawitała Pani Fryzjerka – ciocia Antosia. Pani Edyta przyniosła na spotkanie całą torbę ciekawych rzeczy, których używa na co dzień w swojej pracy. Dzieci z dużym zaciekawieniem obserwowały, jakie „skarby” znajdują się w tak pokaźnej torbie. Równie chętnie odgadywały, do czego dany przedmiot służy. Na stoliku pojawiły się m. in. prostownica, suszarka, maszynka do strzyżenia, lokówka, pędzel do omiatania włosków, grzebienie, szczotki, wałki, a także głowy z perukami , na których dzieci mogły samodzielnie spróbować swoich fryzjerskich umiejętności. To zadanie wywołało wiele radości u przedszkolaków, dzieci bardzo chętnie wcieliły się w role fryzjera i w ruch poszły szczotki, grzebienie, wałki, gumki, spinki a także brokaty. Powstały nietuzinkowe fryzury, z których dzieci były bardzo zadowolone. Pani Edyta opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, zwróciła także uwagę dzieci na konieczność dbania o swoje włosy oraz wizyty u fryzjera, do czego zapraszała przedszkolaki. To było cenne spotkanie, dzięki któremu przedszkolaki miały okazję zobaczyć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki. Bardzo dziękujemy Pani Edycie za chęć przybliżenia przedszkolakom swojego zawodu oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej. Zapraszamy do galerii..