Archiwum Aktualności

Obchody 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski

Dzień 09 listopada 2018r był wyjątkowy w życiu przedszkolaków Przedszkola Samorządowego z Oddziałem Integracyjnym w Buczu. Tego dnia wszyscy przybyli do przedszkola w galowych strojach, które zostały odznaczone kotylionem w barwach narodowych. Obchody 100 – tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę Przedszkolacy rozpoczęli od uroczystego pochodu z biało-czerwonymi balonami w rekach przez miejscowość Bucz. Po powrocie do przedszkola wszyscy zebrali się w dużej sali „Jeżyków gdzie rozpoczęła się Akademia uroczystym polonezem w wykonaniu grupy Motylki i Biedronki.. O godz.11.11  cała społeczność przedszkolna włączyła się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej” odśpiewując 4-zwrotkowy hymn narodowy.Grupy: Wiewiórki, Jeżyki, Motylki, Biedronki zaprezentowały wiersze i piosenki patriotyczne, a całość uświetnił występ grupy Sówki krótką inscenizacją i tańcem z flagą do walca Chopina. Zapraszamy do galerii

Co słychać w grupie Wiewiórek

Wiewiórki w ostatnim czasie miały wiele możliwości aby poszerzyć swoją wiedzę na temat najbliższego środowiska i tematów związanych z jesienią. Jednak najmłodsza grupa w przedszkolu najbardziej lubi poznawać wszystko obserwując, doświadczając i smakując. Dlatego nie zabrakło i eksperymentów smakowo- kulinarnych. Podczas jednych z zajęć, wspólnie przygotowywaliśmy sałatkę owocową. Dzieci z zainteresowaniem włączyły się w jej przygotowywanie, krojenie i mieszanie, jednak najprzyjemniejszym momentem była możliwość zjedzenia wspólnie wykonanego smakołyku.

“Małe śledztwo w wielkiej sprawie” – przedstawienie lalkowe

W środę 24 października w przedszkolu gościliśmy przedstawienie lalkowe pt. “Małe śledztwo w wielkiej sprawie” Spektakl trwał około 40 minut i jego tematyka dotyczyła segregacji odpadów komunalnych z uwzględnieniem szeroko pojętej ochrony środowiska. Przedstawienie skierowane było dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas 1-3 Szkół Podstawowych. Projekt realizowany był we wszystkich placówkach oświatowych z terenu gmin Wolsztyn, Siedlec i Przemęt, za pośrednictwem Związku Międzygminnego “Obra” w ramach realizacji programu edukacyjnego pn.”Konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną dla mieszkańców ZM “Obra” przy współudziale “pracowni Za Piecem Ryszarda Muzyczuka” z Wolsztyna. Dziękujemy bardzo serdecznie za możliwość obejrzenia tak wspaniałego i ciekawego przedstawienia dla dzieci, które w zabawny i aktorski sposób wyjaśniło najtrudniejsze zagadnienia dotyczące segregacji odpadów i recyklingu. Mamy nadzieję, że tak wspaniała akcja przyczyni się do dbania o nasze środowisko i poszerzy wiadomości najmłodszych o ekologii.

 

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. To ważne wydarzenie w naszym przedszkolu miało miejsce 25 października 2018 r. W tym dniu 34 dzieci uroczyście zostało przyjętych do grona przedszkolaków Przedszkola w Buczu. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęły dzieci z grupy „Wiewiórki”, a następnie z grup „Biedronki”, „Motylki” i „Jeżyki”. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki otrzymując od rodziców i całej społeczności przedszkolnej gromkie brawa. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, którego przy pomocy „czarodziejskiej kredki” dokonała Pani Dyrektor Melania Wysocka. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Jeżyki w bibliotece

Pod koniec września grupa „Jeżyki” odbyła swoją pierwszą w tym roku wizytę w bibliotece w Buczu. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego przeczytania książki H. Tulleta pt.: „Naciśnij mnie”, która bardzo zaciekawiła wszystkie dzieci. Każdy miał możliwość „naciśnięcia” kropki w książce, która dzięki temu zmieniała kolor, wielkość, ilość lub ułożenie na następnych stronach. Pani Jola pokazała dzieciom, że książki nie służą tylko do czytania bajek, ale również mogą sprawić, że przekładając w nich strony będziemy się przy tym dobrze bawić i z zainteresowaniem czekać, co wydarzy się dalej. Następnie w świetnych nastrojach przedszkolaki przystąpiły do pracy przy stoliczkach. Z pełnym zaangażowaniem dzieci wykonały piękne jeże, które ozdobiły korytarz biblioteki. Na zakończenie dzieci wspólnie wypożyczyły książki, które zabraliśmy do przedszkola.

Jak minął naszym przedszkolakom pierwszy miesiąc……..

             Wypoczęci i pełni energii wróciliśmy do przedszkola, aby wspólnie podejmować nowe wyzwania. Pierwszym takim wyzwaniem był Międzynarodowy Dzień Kropki, który obchodziliśmy w poniedziałek 17 września. Przedszkolaki po raz pierwszy przystąpiły do obchodów tego święta i trzeba przyznać, że przygotowały się wzorowo. Tego dnia wszyscy mieli na sobie ubrania lub jego elementy w kropki. Świętowanie rozpoczęło się od wysłuchania opowiadania i obejrzenia filmu o Vashti. Historia małej dziewczynki pokazała dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte talenty. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy swoich mocnych stron, pamiętając o tym, że każdy z nas jest inny i posiada inne zdolności. W tym dniu nie brakowało też zabaw i gier. Dzieci przeliczały i segregowały kropki a nasze gazetki wzbogaciły się o piękne kropkowe prace.

           Dnia 20 września w przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Była to wspaniała okazja do świętowania dla każdej z grup.
W tym dniu na przedszkolaków czekało mnóstwo niespodzianek. Już od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Tego dnia wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Zabawom nie było końca. Było wesoło i kolorowo. Po emocjonującej zabawie dla każdej z grup czekał słodki poczęstunek. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu medal Super Przedszkolaka.

           W poniedziałek 24 września powitaliśmy Panią Jesień. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola w jesiennych barwach, a cały strój uzupełniał liść na głowie. Dzieci udały się do grupy Jeżyków na jesienny bal, podczas którego odwiedził nas wyjątkowy gość- PANI JESIEŃ. Na balu przygotowano wiele konkursów i zabaw przy muzyce.

           W poniedziałek 1 października w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki obdarowały chłopców dekoracyjnymi krawatami i słodką niespodzianką. W każdej grupie dziewczynki zaśpiewały chłopcom gromkie „ Sto lat” .                Zapraszamy do galerii…..

UWAGA RODZICE

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018/2019

                     Dyrektor Przedszkola Samorządowego z Oddziałem Integracyjnym w Buczu, informuje Rodziców, iż nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczynamy dnia 03 września tj. poniedziałek 2018r. Przedszkole w tym dniu czynne dla wszystkich dzieci od godz. 7.00 do godz.16.00 i jest normalnym dniem pracy. Przyprowadzenie dzieci do godz.8.30 a odbiór zgodnie z zapisem. Oddział dla dzieci w  Popowie Starym czynny od 7.00 – 13.00. W tym dniu nie ma dowozów autobusem szkolnym, dlatego dowóz i odbiór dzieci we własnym zakresie. Harmonogram dowozów zostanie rodzicom podany w najbliższym czasie.

                                                       Dyrektor przedszkola Melania Wysocka

 

5 i 6 latki żegnały przedszkole

Przedszkolakom, które dnia 22 czerwca pożegnały nasz Przedszkole życzymy, by każdy dzień w szkole był wielką przygodą, a wędrówka po krainie wiedzy sprawiała ogromną radość. Bądźcie poszukiwaczami skarbów, które są ukryte w tej tajemniczej krainie. Rodzicom dziękujemy za współpracę i okazaną życzliwość i wsparcie.  Wszystkim życzymy udanych pięknych i słonecznych wakacji. Odpoczywajcie i nabierajcie sił do nauki i zabawy w następnym roku szkolnym.                                                                                                                         Dyrektor przedszkola Melania Wysocka

Jeżyki i Wiewiórki w “Krainie Smaków”

            W środę 20 czerwca 2018 r. dwie najmłodsze grupy z przedszkola – Jeżyki i Wiewiórki, udały się na wycieczkę do „Krainy Smaków” w Boszkowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, w których poznały tajniki powstawania lodów, a następnie deserów. Każdy samodzielnie dekorował swój deser wybranymi przez siebie dodatkami, który następnie z wielkim apetytem zjadał. Po pysznym deserze, nastąpił czas na wspólna zabawę przy muzyce. Kolejną atrakcją tej wycieczki było zapoznanie z procesem powstawania pizzy, każdy przedszkolak otrzymał fartuszek, czepek i wałek. Dzieci wystrojone jak kucharze rozpoczęły zabawę z wyrabianiem ciasta. Kiedy pizza była już gotowa wszystkie dzieci przystąpiły do degustacji. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki mogły poszaleć w „ Małpim gaju”, a chętnym dzieciom panie pomalowały buźki. Przedszkolaki zadowolone i nasycone pysznościami powróciły do przedszkola.

Jeżyki w bibliotece

          19 czerwca grupa „Jeżyki” wybrała się do pobliskiej biblioteki. Celem naszego spotkania było, zwrócenie wypożyczonych wcześniej książek. Pani z biblioteki powitała przedszkolaki, podziękowała za zwrócone egzemplarze i zaprosiła wszystkich do wysłuchania bajki pt: „Przygody Binga”. Dzieci ze skupieniem wysłuchały czytanej historii i odpowiadały na postawione pytania. Ulubionym elementem pobytu maluchów w bibliotece jest ten, w którym mogą samodzielnie wybierać książki z półek oraz je oglądać. W trakcie naszego pobytu na przedszkolaków czekała niespodzianka. Były to zagadki o zwierzątkach, których rozwiązywanie bardzo spodobało się „Jeżykom”. Bardzo dziękujemy pani Joli za wspólne spotkanie.