Archiwum Aktualności

REKRUTACJA

Drodzy Rodzice!
Rozpoczęła się Rekrutacja czyli nabór Wniosków o przyjęcie DZIECKA do Przedszkola Samorządowego z Oddziałem Integracyjnym w Buczu. W zakładce REKRUTACJA, znajdują się dokumenty dotyczące prowadzonej rekrutacji. Wniosek o przyjęcie dziecka wraz oświadczeniami można pobrać w Przedszkolu ( Bucz, ul. Akacjowa 4 ) lub ze strony internetowej.
W razie pytań służymy pomocą.
W załącznikach znajdują się wszystkie informacje związane z harmonogramem tj. z terminami obowiązującymi w rekrutacji. Wnioski pobieramy i oddajemy wypełnione w przedszkolu w dniach 26 lutego do 14 marca 2024r. do godz. 15.00.
ZAPRASZAMY!

Spacerkiem do biblioteki

Ferie zimowe dobiegają końca, tymczasem przedszkolaki tak jak i zresztą wszyscy wypatrują już oznak wiosny. Będąc na spacerze w parku, dzieci od razu zauważyły pierwsze wiosenne kwiatki – przebiśniegi. Na wiosnę pewnie jeszcze troszkę poczekamy, ale chętnie kolejnych wiosennych zwiastunów wypatrywać będziemy.
Dzisiaj również, byliśmy w bibliotece. Podczas spotkania czytelniczego przenieśliśmy się do czasów prehistorycznych gadów. Przedszkolaki uważnie wysłuchały bajki oraz dowiedziały się wielu ciekawostek o dinozaurach. Zwieńczeniem naszej wizyty była praca plastyczna przedstawiająca dinozaury, które teraz ozdobią bibliotekę. Dziękujemy Pani Joli za spotkanie i pomysłowe zajęcia.
Pozdrawiamy

Babeczki, muffiny dla chłopczyka i dziewczynki

Już do sklepu biegnie Szymek, bo dziś święto jest muffinek.
Szybko w sklepie więc kupuje, to co tylko potrzebuje.
Z mamą w kuchni praca wre, kiedy już muffinke chce.
Tematem dzisiejszych zajęć były uwielbiane przez wszystkich muffinki. Po umyciu rączek i zapoznaniu się z potrzebnymi składnikami, dzieci podwinęły rękawki i z zapałem przystąpiły do słodkich wypieków. Po upieczeniu i wystygnięciu każdy ze smakiem skosztował pysznej, kakaowej muffinki.
Dzień upłynął nam bardzo słodko

Twórcze prace

Nawet, gdy za oknem deszcz i plucha,
dzieci śmieją się od ucha do ucha.
Do przedszkola chętnie chodzą,
tu przygody wciąż się mnożą.
Pędzli i farb pod dostatkiem mamy,
więc ławki do góry nogami wywracamy.
Twórcze pracę pod okiem naszych pań wytwarzamy.

Dzień Kota

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kota. Dzieci podczas zajęć zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają te zwierzęta. Były także wesołe ” kocie zabawy” takie jak : koci spacerek, Myszka masażyk relaksacyjny, karmienie kotka oraz zabawy ruchowe przy muzyce. Celem dzisiejszego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Dzisiejszy dzień był pełen radości i uśmiechu.

Dzień Parasola

„Tuż przy drzwiach stoi, deszczu się nie boi. Kiedy tylko pada, każdy go nad głową rozkłada.” Co to takiego? Oczywiście parasol. 10 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Parasola, dlatego dziś nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach i zabawach ruchowych, w których królował parasol. Przedszkolaki bawiły się świetnie, poznaliśmy historię jego powstania oraz opowiadaliśmy co lubimy robić, gdy pada deszcz. Były też zadania matematyczne i zabawy ruchowe oraz tor przeszkód. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej.

WALENTYNKI

,,Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję.”
W piątek całe przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Dzieci miały okazję poznać tradycję tego święta. 14 lutego to przecież nie tylko dzień zakochanych, ale to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi.
W czerwonych strojach i wspaniałych humorach dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, obdarowywały wszystkich miłym słowem, gestem, walentynką. Nie zabrakło spontanicznych emocji i dobrej zabawy.
Dzień Walentego z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń i niespodzianek

Tłusty Czwartek

,,Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.
Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – Tłusty Czwartek. Przedszkolaki poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Brały udział w zabawach matematycznych, muzyczno – ruchowych, tanecznych oraz plastycznych w których pączek pełnił główną rolę☺️.
Najprzyjemniejszą częścią było oczywiście kosztowanie pysznych mięciutkich pączków!

Projekt „Mała książka, wielki człowiek”

smart

Gdy słońce świeci lub deszcz z nieba pada, raźnym krokiem do biblioteki maszeruje przedszkolna gromada🚶‍♀️🚶‍♂️🚶‍♀️🚶‍♂️
Dokładnie tak, delikatny deszczyk nam nie przeszkodził i udało się pójść do biblioteki. Przedszkolaki zawsze chętnie odwiedzają to miejsce i również z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w proponowanych aktywnościach. Dzisiaj bohaterką naszej wizyty, była znana i lubiana przez dzieci „Kicia Kocia”. Przedszkolaki wysłuchały bajeczki a następnie rozwiązywały zagadki związane z tą bajką. Przedszkolaki z grupy II uczestniczą w projekcie „Mała książka, wielki człowiek”, dlatego każda wizyta kończy się samodzielnym wyborem książki do wypożyczenia i otrzymaniem kolejnej naklejki na karcie małego czytelnika. Dziękujemy Pani Joli za zaproszenie. Do zobaczenia wkrótce.