Archiwum Aktualności

Pierwszy dzień pobytu w przedszkolu za nami!

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu…
Że my się czujemy jak u siebie w domu!
Ps. Pierwszy dzień pobytu w przedszkolu za nami. Było troszkę emocji, wrażeń, łez, wzruszeń, również radości. Ale to przecież zrozumiałe. Nasze maluchy potrzebują czasu, by poznać nowe środowisko i zaufać opiekunom w przedszkolu. Trzymajmy kciuki, by okres adaptacji przebiegał krótko i spokojnie!

OGŁOSZENIE!

Informujemy, iż zebranie organizacyjne dla Rodziców organizujemy dnia 7 września wg następującego harmonogramu:
godz.16.00.-Gr.II,
godz.16.30.-Gr.IV,
godz.17.00.-Gr.I,
godz.17.30 -Gr.III.

ZAPRASZAMY!

Zakończenie wakacji!

Czas wakacji minął, a tym samym, sierpniowy dyżur w naszym przedszkolu dobiegł końca. Na tę okoliczność, postanowiliśmy zrobić dzieciom niespodziankę. Milo było spotykać się w ten piękny, letni czas i brać udział we wspólnych zajęciach i zabawach. Choć dzieci z różnych przedszkoli spotkały się w grupach, to relacje nawiązały bardzo szybko. Atmosfera była świetna, bo świetne były przedszkolaki- zdyscyplinowane, otwarte, kreatywne i pogodne. Dziękujemy za każdy dzień, za gesty, uśmiechy i wspólne przeżycia. Mamy nadzieję, że pobyt wakacyjny w przedszkolu dał Wam garść przeżyć i doświadczeń. Będziemy ten czas spędzony z Wami bardzo miło wspominać. Cieszymy się, że dzisiejsze zabawy na świeżym powietrzu w otoczeniu baniek mydlanych i muzyki, ze słodką i pachnącą watą cukrową pod noskiem sprawiły Wam radość, a lody stanowiły smaczną i chłodną przekąskę podczas ciepłego dnia.
Pięknie dziękujemy Dzieciom za wszystkie cudowne i wesołe dni. To koniec wakacji. Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i nowy rok szkolny z uśmiechem zaczynamy! Ps. Akademii Rysia składamy podziękowania za współpracę, za dzisiejsze atrakcje!

Wakacyjne spotkanie z bajkami w Bibliotece!

W miniony poniedziałek, przedszkolaki udały się do pobliskiej biblioteki -Filia w Buczu, gdzie uczestniczyły w wakacyjnym spotkaniu z bajkami. Podczas spotkania dzieci rozwiązywały zagadki, utrwalały wiadomości na temat znanych i lubianych bajek, rozpoznawały postacie bajkowe i rozpoznawały tytuły. Bardzo chętnie wzięły udział w działaniach plastycznych, które pokazały ich kreatywność, ale i zdolności artystyczne. Czas spędzony w bibliotece, to kolejne doświadczenia i nowe emocje. Warto dodać, że obcowanie z książkami pobudza wyobraźnię, kształtuje charakter, rozwija myślenie, ale również pomaga zrozumieć, jakie i jak bardzo ważne w życiu są wartości (dobro, szacunek, życzliwość itp.). Bardzo dziękujemy Pani Joli za zaproszenie oraz możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach. Wakacyjnie pozdrawiamy!!!

Galeria od 2019

INFORMACJA DLA RODZICÓW I DZIECI PRZEDSZKOLNYCH!

Dnia 1 września 2022 r. tj. w czwartek, rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci do przedszkola w godzinach zgodnych z deklaracją na wypełnionym wniosku:
➡️od 7.00 do 13.00 – oddział 6 godzinny,
➡️od 7.00 do 14.00 – oddział 7 godzinny,
➡️od 7.00 do 16.00 – oddział 9 godzinny.
Proszę zabrać ze sobą kapcie, odzież na zmianę i dobry humor !
DO ZOBACZENIA!
P. S. Panie z obsługi będą kierować do poszczególnych grup przedszkolnych.

Lato zawsze pachnie owocami…

 

W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki własnoręcznie przygotowały pyszną witaminową sałatkę. Każdy samodzielnie dobrał sobie składniki. Były banany, gruszki, brzoskwinie, maliny, śliwki oraz arbuz. Wszyscy mieli uśmiechnięte minki na widok tak pysznych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom ogromną satysfakcję i radość.

Galeria od 2019

Przedstawienie teatralne pt. „Historia żółtej ciżemki”

W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję spotkać się z aktorami teatru „Blaszany Bębenek” i obejrzeć przedstawienie pt. „Historia żółtej ciżemki”. Dzieci z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem oglądały spektakl, który dostarczył im bardzo dużo emocji oraz wrażeń. Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie z aktorami i możliwość przeżycia historii głównego bohatera spektaklu Wawrzynka Skowronka.

Galeria od 2019

Kulinarne warsztaty!

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu było smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Przedszkolaki z obu grup przygotowały pyszna galaretkę z owocami, która zajadały na podwieczorek. Były jabłka, jagody, jeżyny, truskawki, wiśnie oraz gruszki. Galaretka wszystkim dzieciom bardzo smakowała, wyszła znakomicie!

Galeria od 2019

Światowy Dzień Fotografii

W miniony piątek w przedszkolu zorganizowaliśmy kolejny fajny dzień, który zapisał się w kalendarzu świąt nietypowych, a mianowicie Światowy Dzień Fotografii. Podczas zajęć dla dzieci dominowała tematyka związana z fotografią. Wakacje jeszcze trwają, ale już za chwilę będziemy je tylko wspominać. A jak wspomnienia z wakacji, to oczywiście zdjęcia, które upamiętniają te wyjątkowo spędzone chwile. Światowy Dzień Fotografii, to doskonała okazja, aby poznać pracę fotografa oraz ciekawostki z nią związane. Nasi przedszkolacy dowiedzieli się między innymi, że każdego dnia robimy cztery i pół miliarda zdjęć….pytań nie było końca – ile to jest??? Do tego mnóstwo informacji na temat tworzenia, obróbki i poszukiwania ciekawych ujęć. Na koniec zajęć, podsumowaniem tematyki była praca plastyczna pt. APARAT FOTOGRAFICZNY. Podczas zajęć dzieci świetnie się bawiły – choćby w pozowanie do zdjęć, czy wybieranie fajnych miejsc do ich robienia. Było po prostu inaczej! Pozdrawiamy

Galeria od 2019

Warsztaty z tworzenia świec!

W naszym przedszkolu w piękny słoneczny dzień w cieniu drzew naszego ogrodu, odbyły się warsztaty z tworzenia świec. Przedszkolaki podczas spotkania rozmawiały o bezpieczeństwie podczas wakacji nad morzem. Brały również udział w ciekawych zabawach ruchowych. Punktem kulminacyjnym warsztatów było samodzielne utworzenie dna morskiego w słoiku z piasku muszelek i kamyczków zalanych żelem parafinowym. Dzieciom ta forma pracy bardzo się spodobała o czym świadczyło chętne i kreatywne zaangażowanie do pracy. Efekt był rewelacyjny. Największym zaskoczeniem i miłym zakończeniem zajęć były pirackie szable z balonów.
Bardzo dziękujemy Pani Joasi i Pani Marysi z Akademii Rysia za cudowne warsztaty!