Blog

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Buczu

,,Kto nam pomoże?” – takim blokiem tematycznym rozpoczynamy nowy tydzień a zarazem również wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Buczu.
Celem spotkania było poznanie charakteru pracy strażaków oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.
Podczas wizyty przedszkolaki poznały trudną i niebezpieczną pracę strażaków. Dzieci miały okazję zobaczyć specjalistyczne wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i ratunkowy oraz strój w jaki ubierają się strażacy do akcji. Dużą atrakcją było przymierzanie hełmów, by móc choć przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej. Wizyta w Straży Pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadamiania dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń.
Dziękujemy tacie Maksia z grupy II, za zorganizowanie spotkania, strażakom za pouczające zajęcia. Życzymy wszystkim dalszej efektywnej służby i skutecznej realizacji nawet najtrudniejszych zadań.