Blog

„Maj w barwach patriotycznych”

Miniony tydzień upłynął nam pod hasłem „Maj w barwach patriotycznych”. Święta majowe, są zawsze okazją do rozmów o polskości, przynależności narodowej, o naszej ojczyźnie. Realizowane treści edukacyjne, dotyczyły głównie wartości etycznych, moralnych, kształtowania postaw obywatelskich w poczuciu patriotyzmu, czyli umiłowania własnego kraju. Dzieci z dużym zaangażowaniem rozpoznawały i nazywały symbole narodowe, takie jak: godło, flaga, a także z dumą śpiewały hymn państwowy. Poznawały każdego dnia wybrane baśnie i legendy polskie, a dodatkowo wykonały również różnorodne tematyczne prace plastyczne związane z obchodami Świąt Majowych. Twórczo i aktywnie spędzając czas, maluszki przeżyły kolejne lekcje patriotyzmu, a tym samym miłości do swojej ojczyzny. Naszym celem jest systematyczne realizowanie tematyki o wzniosłych wartościach ważnych w życiu Polaka – patriotyzm i szacunek wobec kraju, narodu i jego historii.