Blog

Dzień Bibliotekarza i Biblioteki

,,Książka to słońce. Książka to świat. Bibliotekarzu żyj nam 100 lat.”
8 maja obchodzony jest w całej Polsce Dzień Bibliotekarza i Biblioteki. Czym jest biblioteka w dzisiejszych czasach? Czy nie jest to miejsce magiczne? Gdy przekroczysz jej progi, otwierają się wrota do zupełnie innego świata. Świata cudowności, magii, chwili zapomnienia. Czy jej nieodłącznym elementem nie jest nasza kochana pani Jola, która niczym strażniczka, pilnuje, abyśmy trafili do odpowiedniego świata. Zgodnie z potrzebami odsyła nas do krainy baśni i bajek. Bez niej i tego miejsca świat byłby smutny i bezbarwny.
Dlatego to my dziś w imieniu całej społeczności o Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie oraz Bibliotece w Buczu pamiętamy i serdecznie uśmiechy przesyłamy.