Blog

Światowy Dzień Świadomość Autyzmu

Światowy Dzień Świadomość Autyzmu to międzynarodowe święto obchodzone corocznie w kwietniu.
Nasze przedszkole również zaangażowało się w akcję promującą wiedzę na temat autyzmu pod hasłem ,,Zapal się na niebiesko dla autyzmu”. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w niebieskim kolorze na znak solidarności z osobami autystycznymi.
Przedszkolaki w każdej grupie brały udział w zajęciach tematycznych. Dzieci zapoznały się z pojęciem ,,autyzm” oraz charakterystycznymi cechami występującymi u osób z tym zaburzeniem. Przedszkolaki w każdej grupie obejrzały krótką bajeczkę pod tytułem: ,, Jaś i niebieskie motyle”. Rozmawiały na temat trudności z jakimi mierzył się Jaś oraz sposobami radzenia sobie z nimi. Dzieci bawiły się wspólnie przy poznanych piosenkach, tańczyły i pokonywały niebieski tor przeszkód. Na koniec zajęć przedszkolaki wykonały wspólną pracę plastyczna promującą Dzień Świadomości Autyzmu.
Celem tego wydarzenia było zwiększenie świadomości i uwrażliwienie dzieci na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na trudności z jakimi zmagają się osoby autystyczne w życiu codziennym.