Europejski Dzień Śniadania

Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Europejski Dzień Śniadania, bo przecież śniadanie to najważniejszy posiłek, który dostarcza niezbędnej energii na cały dzień. Europejski Dzień Śniadania to kampania edukacyjna, której celem jest zachęcanie obywateli Unii Europejskiej do spożywania regularnych śniadań. W ramach tej akcji w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia poświęcone zdrowemu odżywianiu. Dzieci zapoznały się z piramidą żywieniową, dzięki której dowiedziały się jakie produkty powinny spożywać. Wszystkie przedszkolaki same dziś przygotowały zdrowe kanapki na śniadanie, na których nie zabrakło warzywa, nabiału i wędlin, które są źródłem cennych witamin. Ten najważniejszy posiłek dnia dostarczył naszym maluchom dużo sił i energii do nauki i zabawy.