Blog

Wycieczka do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie

Dziś, dzieci z grupy I i II wybrały się na wycieczkę do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie, gdzie uczestniczyły w spektaklu pt. „Niezwykłe życie podwodnych zwierząt”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań sztuką, a dokładnie teatrem, a także wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji I kształtowanie odpowiednich postaw. Przedszkolakom bardzo podobała się przemyślana, bardzo ciekawa fabuła, piękne kostiumy, dynamiczny przebieg zdarzeń, świetna gra aktorów. Podkreślić też trzeba świetne, niezwykle zabawne dialogi, na które maluchy zwracały uwagę i reagowały uśmiechem. To wszystko razem scalone wprowadziło dzieci w tajemniczy świat oraz zapewniło niezwykłe przeżycia i doznania podczas oglądania. Głównymi bohaterami byli: ośmiornica, rak, żółw i rekin. Była to wspaniała opowieść o magii przyjaźni i czynieniu dobra, które będąc najwyższymi wartościami na świecie, są w stanie przezwyciężyć każdy problem/stan samopoczucia, szczególnie ten, który coraz częściej nam doskwiera – samotność i uzależnienie od sieci, telefonów. Spoglądając na dziecięce twarze widać było, że rysuje się na nich zaciekawienie, skupienie, emocje. Ta opowieść bardzo przypadła wszystkim do gustu. Entuzjazm, zadowolenie, zainteresowanie przez cały czas oglądania spektaklu towarzyszyły maluszkom., Jesteśmy przekonani, że to niezwykłe, profesjonalnie przygotowane widowisko nasze przedszkolaki na długo zapamiętają. Przede wszystkim zapamiętają, że liczy się dobro, liczą się relacje i przyjaźń. Liczy się obcowanie z drugim człowiekiem i bycie dla siebie!