Blog

Wizyta w Bibliotece

„Czytanie jest oknem na świat. Nie ma większego daru jaki możemy dać dziecku, niż moc czytania.”📖
Dziś, nasze przedszkolaki z Grupy I, udały się do pobliskiej biblioteki na zajęcia kreatywne z książką. Postanowiliśmy także, że będziemy realizować projekt czytelniczy, a tym samym, zapiszemy nasze maluchy do biblioteki. Mała książka, wielki człowiek – bo tak nazywa się projekt, pozwoli nam wprowadzić dzieci w świat książki, w świat czytania. Nie od dziś wiemy, że to właśnie książki uczą, wzbogacają wiedzę, rozwijają wyobraźnię, kształtują postawy i charaktery, wzbogacają słownictwo, itp. Projekt czytelniczy, d
w który zaangażujmy nasze maluszki rozwija zainteresowania czytelnicze, rozwija pasję do czytania już od najmłodszych lat. Dziś, podczas zajęć w bibliotece, Pani Jola założyła obecnym dzieciom karty biblioteczne oraz zaprosiła do wypożyczenia pierwszej książeczki, którą maluchy zabrały ze sobą do domu. Każde dziecko otrzymało również naklejkę za wypożyczenie książki. Naklejki można zbierać odwiedzając bibliotekę i wypożyczając książki. Za dziesięć uzbieranych naklejek, każde dziecko otrzyma dyplom oraz nagrodę. W bibliotece mieliśmy dziś okazję wysłuchać bajeczki pt. ” Potrząśnij jabłonką”, którą przeczytała Pani bibliotekarka. Były ilustracje, swobodne wypowiedzi i zagadki. Przedszkolaki były bardzo zaciekawione i z dużym zainteresowaniem brały udział w spotkaniu. Bardzo dziękujemy Pani Joli za przyjemnie spędzony czas w bibliotece. 📖💐 Wrócimy tu, na pewno!