Blog

Powitanie Wiosny!

„Marzanno, Marzanno, ty zimowa Panno, pięknie Cię żegnamy a Wiosnę witamy”. Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze zielonym. Na zajęciach rozmawialiśmy o budzącej się do życia przyrodzie. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki i nazywały poszczególne zwiastuny nowej pory roku. Później, wszyscy razem – dzieci wraz z pracownikami przedszkola- udaliśmy się na spacer po najbliższej okolicy, na czele z Marzanną, oczywiście! Wszystkie maluszki radośnie maszerowały w kolorowym wiosennym korowodzie. Dzieci przywoływały wiosnę śpiewając piosenki i trzymając w rączkach wstążki, instrumenty i gałązki. Jesteśmy pewni że wiosna zawita już do nas na dobre. Dziś miała wyjątkowe powitanie. To był dzień pełen entuzjazmu, wrażeń i radości.
Czekamy na ciepłe promyki słońca!