Sporty zimowe

,,Sport zimowy, super sprawa.
To wspaniała jest zabawa”.
W naszym przedszkolu jak co roku omawialiśmy z dziećmi różne dyscypliny sportów zimowych.
W tym tygodniu poświęciliśmy wiele uwagi na temat bezpieczeństwa w oparciu o sporty zimowe. Przedszkolaki poznały nazwy zimowych dyscyplin sportowych i sprzętu sportowego (sanki, narty, łyżwy, snowboard). Rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. O tym, jakie zabawy są bezpieczne a jakie nie i jak we właściwy sposób korzystać ze sprzętu sportowego. Dzieci poznały wiele informacji na ich temat : co jest w danym sporcie konieczne, jak wygląda rywalizacja, kibicowanie, ubiór sportowca.
Dzieci wiedzą już naprawdę dużo o sportach, zabawach zimowych, a przede wszystkim znają zasady bezpiecznej zabawy na śniegu, lodzie i potrafią je stosować w praktyce.