Blog

Dzień Kubusia Puchatka

„Kubuś Puchatek to nasz przyjaciel,
gdy widzi miodek to w górę skacze.
Wtedy ma humor, wesołą minę
i głaszcze brzuszek wielki jak piłkę.”
W miesiącu styczniu swoje święto obchodzi najsłynniejszy i najsympatyczniejszy miś świata, ulubieniec wszystkich dzieci – Kubuś Puchatek! Dzień Kubusia Puchatka jest obchodzony na pamiątkę urodzin jego twórcy -Alana Aleksandra Milne’a. W naszym przedszkolu, właśnie dziś świętowaliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Dzieci przyniosły do przedszkola swojego ukochanego pluszaka Kubusia oraz książeczki z tym bohaterem w roli głównej. Wspólne czytanie przygód Kubusia Puchatka pozwoliło wprowadzić dzieci w świat Stumilowego Lasu. Przedszkolaki zapoznały się z bohaterami bajki, poznały smak pysznego miodu oraz oglądały bajeczkę o Kubusiu. Podczas zabaw muzyczno – ruchowych dzieci chętnie bawiły się wraz ze swoimi ulubieńcami. Główny bohater dzisiejszego dnia, był tematem przewodnim podczas zajęć dydaktycznych: układanie puzzli, przeliczanie, rozpoznawanie postaci, dobieranie ilustracji w pary, wyszukiwanie różnic i podobieństw, gra domino itp. Nie zabrakło czasu na działanie prac plastycznych, bo akurat Kubusia dzieci uwielbiają w każdej wersji – malowanie, rysowanie, wycinanie itp. Bez wątpienia, były to chwile, które przyniosły dużą dawkę emocji, wrażeń, przyjemności. Najważniejsze, że obcujemy z ksiażkami, z ich bohaterami, lubimy bajki i świetnie się przy tym bawimy!