Blog

Dzień Bałwana

„Na podwórku już od rana dziwny gość zawitał.
Nie rusza się, nic nie mówi, o nic nie pyta.
Twarz okrągła, nos z marchewki, oczy dwa węgielki, szyi nie ma, nóg nie widać, a jak beczka wielki….”
Dzisiaj, nasze przedszkolaki oderwały kolejną kartkę z kalendarza świąt nietypowych i bez trudu rozwiązały zagadkę. ⛄ Bałwanek – to właśnie on, był bohaterem naszych dzisiejszych zimowych zajęć i zabaw. Postać bałwana, jest dla wszystkich dzieci charakterystycznym elementem zimowej pory roku, dlatego nic dziwnego, że przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w proponowanych działaniach. Doskonaliły przy tym swoje umiejętności matematyczne, manualne, a także ruchowe. Dzieci przeliczały guziki, oglądały nakrycia głowy, porównywały bałwanki. Spośród proponowanych przez nauczycieli w przedszkolu materiałów, maluchy wykreowały niesamowitą bałwankową postać. Nie zabrakło również prac plastycznych, które pięknie odzwierciedliły omawianą dziś postać. Wykorzystaliśmy także panującą za oknami zimowa aurę i zaprosiliśmy dzieci do wspólnych zabaw na śniegu. Podsumowując, było wesoło, zimowo i bardzo przyjemnie, pomimo mrozu!