Spotkanie czytelnicze

smart

Dzisiaj w mroźne grudniowe przedpołudnie, przedszkolaki wybrały się na czytelnicze spotkanie do pobliskiej biblioteki. Wizyta ta była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy towarzyszył nam nowy projektowy miś „Krzyś”, a także dzieci po raz pierwszy samodzielnie wybrały i wypożyczyły książeczkę, dedykowaną dla dzieci. Zadanie to, bardzo spodobało się naszym przedszkolakom, chętnie przeglądały zaproponowaną literaturę. Na potrzeby akcji czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek”, w której uczestniczą przedszkolaki wszystkim dzieciom zostały założone karty czytelnicze, dzieki którym dzieci będą mogły wypożyczać książki. Jak zawsze podczas naszych spotkań, również i dziś nie zabrakło czytania. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały histori „Misia Uszatka”. Dla większości dzieci, było to pierwsze spotkanie z tą bajkową postacią. Cieszymy się bardzo, że takie czytelnicze podróże, pozwalają na odkrywanie i poznawanie świata a przede wszystkim zainteresowanie książką.
Dziękujemy Pani Joli za zaproszenie i miłe spotkanie w bibliotece, napewno niebawem wrócimy tu ponownie.