Blog

Mikołajowe Spotkanie w Restauracji „Santana”

W oczekiwaniu na zbliżające się święta, przedszkolaki udały się na Mikołajowe Spotkanie do Restauracji „Santana” w Wieleniu. W dniu wczorajszym dzieci z grupy I i II, natomiast dzisiaj, dzieci z grupy III i IV. Wycieczka ta miała charakter warsztatów świątecznych podczas których, dzieci m.in. doskonaliły swoje umiejętności cukiernicze. Każdy przedszkolak otrzymał ciasto piernikowe, które samodzielnie wałkował, a następnie wybranymi przez siebie foremkami wykrawał kształty pierniczków. Kiedy wszystkie pierniki trafiły do pieca, dzieci korzystały z okazji, wesoło bawiąc się z elfami przy dźwiękach świątecznej muzyki. Nie zabrakło również zagadek sprawdzających świąteczne wiadomości przedszkolaków oraz uwielbianej przez dzieci chusty animacyjnej. Gotowe już pierniczki, dzieci dekorowaly lukrem i posypkami. Na dzieci, czekał również gość specjalny, który w ukryciu przypayrywał się dzieciom – Mikołaj- to o nim mowa. Przedszkolaki z radością go przywitały i zaprezentowaly wierszyki i piosenki. W zamian, Mikołaj podarował, wszystkim grzecznym dzieciom słodką niespodziankę. To był kolejny dzień, pełen zabawy w świątecznej atmosferze.