MAGICZNY CZAS…

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas, jest to okres niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Czekamy wówczas na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, smakujemy świąteczne potrawy. W naszym przedszkolu, także kultywujemy tradycje związane ze Świętami Bożonarodzeniowymi. Właśnie nastał ten czas, to ten wspaniały moment- przygotowania, a następnie sama Wigilia (wigilijne przekąski i obiad wigilijny) czyli po prostu Boże Narodzenie! Dziś, dzieci wspólnie z wychowawcami i opiekunami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły wspólny świąteczny obiad przy iście uroczyście udekorowanym, wspólnym stole. Dzieci kosztowały tradycyjną rybkę oraz kapustę z grzybkami. Nie zabrakło świątecznych pierników i owoców. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie serdeczne relacje w grupie. Takie momenty sprawiają, że jesteśmy ze sobą, dla siebie, po prostu razem. Dbajmy o tę naszą polskość, która w Bożym Narodzeniu ma jakże wyraziste i piękne przesłanie. Pozdrawiamy Świątecznie! Ps. Nie będziemy się rozpisywać, bo czas najwyższy zadbać o zakupy, choinkę, ozdoby i…..Prezenty!!