Blog

Czas przedświąteczny trwa…

U nas już choinki ubrane, sale udekorowane, co oznacza, że Święta tuż, tuż! W grupach podjęte wyzwania zadań świątecznych do wykonania! Każdego dnia, nasze przedszkolaki wykonują działania zgodnie z poleceniem z kalendarza adwentowego, następnie, za poprawne wykonanie zadania otrzymują drobny upominek, wcześniej przygotowany przez Rodziców. W miniony piątek, zadaniem najmłodszych przedszkolaków z gr. I i gr. II, było upieczenie pierniczków oraz ciasteczek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy kulinarnej – zapoznały się ze składnikami potrzebnymi na ciasto piernikowe, później to ciasto wałkowały, wycinały różne kształty przy pomocy foremek oraz ozdabiały lukrem i kolorowymi posypkami. Praca szła bardzo sprawie, a w całym przedszkolu unosił się wspaniały zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Dzień upłynął nam zadaniowo-pierniczkowo. 🎄🎅
Miłego weekendu dla Was – porządki przedświąteczne mają swój urok!