Akcja czytelnicza

smart

W naszym przedszkolu codziennie czytamy. Zalety czytania dobrze znamy, dlatego do książek często zaglądamy. Pobliską bibliotekę odwiedzamy a z misiem „Krzysiem” o rozwój czytelnictwa dbamy!
Zatem czytelniczą akcję krótko przedstawiamy.
„W przedszkolu wspólnie z rodzicami czytamy – mamo, tato zapraszamy”. Tym hasłem zachęciliśmy rodziców w grupie II do czytania dzieciom bajek w przedszkolu. Na odpowiedź długo nie czekaliśmy. Chętne mamy przybyły do przedszkola i spędzając w sali zaledwie kwadrans sprawiły, że dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanego tekstu. Pierwszym gościem, który zaingurował naszą akcję, była mama Roksanki. Pani Agata przeczytała bajkę „Nie martw się Misiu Tulisiu”. Następnym gościem była mama Igorka – Pani Marzena, zaprezentowała bajkę „Kuba w przedszkolu”. Kolejnym gościem, który zawitał do naszej grupy, bała mama Szymka. Pani Patrycja zapoznała dzieci z przygodami Zygzaka Mcgueena „Paradą strażaków”. W przedszkolu zawitała też mama Justynki – Pani Joanna, która przeczytała bajkę „Czerwony Kapturek”. Mieliśmy też przyjemność gościć mamę Bartka. Pani Estera przeczytała dzieciom „Bajeczkę o autach”. W naszej sali gościła również mama Szymka – Pani Kinga, przeczytała ciekawą historię „Gdzie się podział czwartek?”. Kolejnym gościem w naszej grupie była mama Tymka – Pani Magdalena, zainteresowała dzieci bajką „Fenek i święta”. Do naszej akcji włączyła się również mama Mai – Pani Izabela przeczytała bajkę pt. „Kopciuszek”.
Nasi goście, nie tylko przeczytali bajkę, ale również chętnie podjęli rozmowę z dziećmi na temat wysłuchanej historii. A także, goszcząc u nas uczestniczyli również, w krótkiej zabawie razem z przedszkolakami. Dzieciom bardzo spodobal się pomysł czytania bajek przez rodziców, na który zawsze niecierpliwie czekają. Dlatego mamy nadzieję z pomocą rodziców kontynuować podjęta akcję.
Bardzo dziękujemy wszystkim mamom za zaangażowanie i poświęcony nam czas.