Blog

UCHWALENIE KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA

20 listopada, to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci oraz ich prawa. Podczas dzisiejszych zajęć w grupach najstarszych, dzieci dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu oraz opowiadały o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny. Głównym celem było rozbudzenie u dzieci poczucia, że bez względu na wygląd, kolor skóry czy miejsce zamieszkania, wszyscy jesteśmy równi, wszyscy mamy takie same prawa i każdemu należy się taki sam szacunek.
Dzieci doskonale wiedzą, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego je świata. Taki dzień, jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. Wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałymi, dobrymi i szlachetnymi ludźmi.