Blog

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

,,Im bardziej jesteśmy życzliwi, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi! ”
Dnia 21 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Życzliwości. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie dzień życzliwości obchodzony jest w 180 krajach, a celem tego święta jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, budzenie w nich pozytywnych emocji.
Czym jest życzliwość? Jak okazywać ją na co dzień? Na te oraz inne pytania nasze przedszkolaki szukały odpowiedzi w czasie zajęć.
Słuchaliśmy opowiadań i wierszy, których bohaterami była życzliwość, rozmawialiśmy o tym, jak okazywać sobie nawzajem dobroć, koleżeństwo i uprzejmość. Obdarowywaliśmy się uśmiechami, niespodziankami, uczestniczyliśmy w integracyjnych zabawach oraz przygotowaliśmy piękne prace plastyczne. Przedszkolaki chętnie bawiły się w kalambury, dokańczały historyjki, dopasowywały magiczne słowa do sytuacji.
Dzieci przypomniały sobie także jaką moc mają magiczne słowa: ,, proszę”, ,,dziękuję”, ,,przepraszam” oraz zwroty świadczące o kulturze osobistej : ,,Dzień dobry”, ,,Do widzenia”.
Pamiętajmy! Okazaną serdeczność, wzajemny szacunek, pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.