Blog

Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, obchodzony jest na całym świecie 5 listopada, tj. w rocznicę urodzin Walta Disneya. W naszym przedszkolu, uroczystość tę świętowaliśmy w środę 8 listopada.
Z tej okazji, dzieci wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień rozrywkowy, kolorowy i wesoły! Przedszkolne mury opanowały bajkowe postacie. Dzieci uczestniczyły w konkursach i quizach, w grach i zabawach. Nie zabrakło czytania/słuchania fragmentów znanych bajek, a co za tym idzie, nazywania ich tytułów. Maluchy trafnie segregowały bajkowe rekwizyty, układały puzzle i kolorowały bajkowe obrazki. Przedszkolaki sprawnie wykonały zadania, za co otrzymały nagrodę – bilet wstępu na BAL.
Ten dzień był okazją, aby przypomnieć znanych, ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Przecież to bajki bawią, uczą, oswajają dziecięce lęki, uczą rozpoznawać i nazywać emocje. Czasem też stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.
Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich twarzach był najlepszym tego dowodem. To była przednia zabawa!