Blog

DZIEŃ MYSZKA MIKI

smart

Myszka Miki, to postać znana na całym świecie, to bohater licznych kreskówek z uniwersum Walta Disneya . 18 listopada legendarna Myszka obchodzi swoje urodziny i właśnie wtedy, cały świat celebruje Dzień Myszki Miki . Dziś w przedszkolu także świętowaliśmy Dzień Myszki Miki. Nasze zajęcia rozpoczęły się od mini kina- obejrzeliśmy krótkie bajeczki, gdzie głównym bohaterem była właśnie Miki i Mini oraz ich przyjaciele. Bajeczki, wprowadziły maluchy w tematykę dzisiejszego dnia. Postać Miki i Minnie towarzyszyły nam przez cały dzień. Dzieci przyniosły maskotki oraz ich ubranka, miały również emblematy i symbole związane z bohaterem dnia. Miki i Mini były przedmiotem zabawy, nauki, rozrywki – układaliśmy puzzle, rytmy, od najmniejszej, do największej , przeliczaliśmy, opisywaliśmy, itp. Niezwykłą niespodzianką była sesja zdjęciowa w formie fotobudki Miki i Mini, która wywołała zachwyt i spore emocje wśród naszych przedszkolaków. Wszystkie maluszki miały wykonane pamiątkowe zdjęcia- bardzo chętnie przybierały różne pozy do zdjęć. Podsumowaniem naszych zajęć były działania plastyczne – wykonane różnymi technikami. Dzisiejszy dzień upłynął nam w świetnej atmosferze . Dzieci kochają postać Myszki Miki oraz Myszki Minnie. Dziś mogły pobyć trochę z tymi bohaterami, co sprawiło, że dzień był bardzo udany!