Blog

Próbny alarm przeciwpożarowy

smart

18 października, w przedszkolu odbył się próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją. Pod czujnym okiem przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Buczu – Pana Radosława Szymańskiego, sprawnie wyprowadziliśmy wszystkie dzieci z przedszkola, udając się w wyznaczone miejsce zbiórki. Alarm miał on na celu „przećwiczenie” z dziećmi prawidłowego zachowania się oraz drogi ewakuacji, na wypadek zagrożenia, wybuchu pożaru. Przedszkolaki wraz z personelem bardzo sprawnie, zachowując wszystkie środki bezpieczeństwa, ustawiły się parami i udały się drogą ewakuacyjną poza budynek przedszkola. Następnie, Pan Strażak, przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat działań Ochotniczej Straży Pożarnej- począwszy od zgłoszenia akcji, wypadku, zdarzenia, aż do zakończenia podjętych działań. Dzieci poznały całą gamę przyborów, sprzętów, akcesoriów i rodzaje odzieży/umundurowania, z którego strażacy korzystają. Maluchy wykazały się dużą wiedzą i z łatwością odpowiadały na zadane pytania. Chętnie też pytały i wykazywały zainteresowanie tym, co prezentował Strażak. Na zakończenie spotkania, dzieci z wielkim zaangażowaniem oglądały wóz strażacki, a dodatkowo, każdy chętnie zajrzał do środka. Bardzo dziękujemy Panu Radosławowi Szymańskiemu – tacie naszego przedszkolaka Maksia – za przeprowadzenie alarmu i ewakuacji, za spotkanie oraz cenne wiadomości dotyczące pracy strażaka, bezpiecznych zachowań, roli Straży Pożarnej w życiu i dla społeczności.