Blog

Maluszki w bibliotece

W akcji głośnego czytania biorą udział także nasze maluszki. Właśnie dziś przed południem udaliśmy się do biblioteki w Buczu. W progach witała nas, jak zawsze uśmiechnięta Pani Jola. Po krótkim powitaniu zaprosiła dzieci do środka i zaczęła opowiadać o bibliotece, i książkach – bajkach, bajeczkach, wierszach itp. Wspomniała przy tym o zasadach zachowania się w bibliotece, podczas oglądania i czytania, a także słuchania czytającego treści. Nie musieliśmy długo prosić, by dzieci usiadły na dywanie, bo one bardzo szybko rozgościły się w bibliotece. Pani Jola przystąpiła do działania – przeczytał bardzo interesującą bajkę pt. „Potworek”, która dzieciom bardzo przypadła do gustu- śmiechu była co nie miara. Następnie, pokazała dzieciom różne książeczki, objaśniła, jak są poukładane, w jaki sposób ich szukać. Musimy nadmienić, że Pani Jola pokazała mnóstwo interesujących książeczek z kolorowymi ilustracjami, które maluszki oglądały z wielkim zaciekawieniem. Na koniec spotkania, bibliotekarka zachęcała dzieci do odwiedzania tego miejsca w towarzystwie rodziców, wypożyczania oraz czytania książek. Kolejny raz, bardzo mocno dziękujemy Pani Joli za cudowny klimat, miłe przyjęcie i cenne wiadomości. Już podjęliśmy decyzję, że otwieramy w naszym przedszkolu wypożyczalnię książek we współpracy z biblioteką i Panią Jolą. Będzie się działo, bo chcemy czytać, chcemy być czytelnikami! Jeśli uważacie, że to świetny pomysł poprosimy o kciuka pod postem