Blog

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Na tę okoliczność, przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, których tematem była poczta – praca wykonywana na poczcie i przez listonosza. Dzieci dowiedziały się kto to adresat, a kto to nadawca, co powinno znaleźć się na kopercie, jak prawidłowo ją zaadresować, do czego potrzebne są różne druki, itp. Ponadto, przedszkolaki rozwiązywały różne zagadki, słuchały piosenek o listonoszu, wcielały się w jego rolę podczas zabawy kołowej, wrzucały listy do odpowiednich skrzynek, odgrywały scenki. Dodatkowo, maluchy przygotowały kartki z pozdrowieniami dla Rodziców oraz instytucji zaprzyjaźnionych z nami, które wrzuciliśmy do skrzynki pocztowej. Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń i nowych doświadczeń. Oj, dużo się działo! Bardzo dziękujemy Pani Joli z Kwiaciarni w Buczu, gdzie znajduje się Punkt Poczty Polskiej za słodki poczęstunek. Miło było się spotkać. Pozdrawiamy wszystkich! Pracownikom Poczty życzymy zdrowia i zadowolenia z pracy świadczonej na rzecz społeczności.