Blog

Dzień Pieczonego Ziemniaka

Dzisiaj, w naszym przedszkolu, obchodziliśmy. Wspólne zabawy rozpoczęliśmy poranną gimnastyką – dzieci w rytm muzyki wykonywały różne ćwiczenia ruchowe, np. pajacyki, przysiady, podskoki, skłony. Następnie, podczas kolejnych działań, przedszkolaki zapoznały się z cyklem powstawania ziemniaka. Dzieci, doskonale wiedziały jakie potrawy można zrobić z ziemniaków. Fajne było to, że tego dnia maluchy chętnie wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych np. sadzenie i zbieranie ziemniaków slalom z ziemniakami. Wykonały różne piękne prace plastyczne z ziemniakiem w roli głównej. Na koniec, udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie czekało na nas ognisko. To był czas na pieczenie wcześniej przygotowanych ziemniaków.
Kolejny dzień pełen nowych wrażeń, uśmiechu i radości za nami. Dodamy, że upieczone ziemniaczki były dodatkiem do piątkowego obiadku. Smakowało wybornie! Polecamy i Wam!