Blog

DZIEŃ KUNDELKA

Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych, obchodzony jest tradycyjnie 25 października. To również, Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a październik jest miesiącem dobroci dla nich.
Pies, to najlepszy przyjaciel człowieka i z tej okazji z wielką przyjemnością i radością, przedszkolaki świętowały ten wyjątkowy dzień.
Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, wesoło bawiły się przy piosenkach o pieskach, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Wspólnie wykonywały również prace plastyczne.
Największą atrakcją była jednak wizyta Carmela. Niezwykłej urody pies Carmel, zawitał do każdej grupy, każde dziecko mogło go pogłaskać, przywitać się, przytulić. Dzieci dowiedziały się, jak należy opiekować się zwierzęciem. Pies, to przecież nie zabawka! Pies, to żywa istota, której bije serduszko, która ma uczucia. Pies, to obowiązek, gdyż ma on swoje potrzeby, którym trzeba sprostać, które trzeba mu zapewnić. Nasze przedszkolaki od dziś wiedzą, że każdy piesek – mały czy duży, kundelek czy rasowiec, zasługuje na uwagę, zainteresowanie i miłość!! Kochajmy zwierzęta tak, jak one nas- miłością bezwarunkową 🥰🥰 Dziękujemy Carmelkowi za odwiedziny, bo była to wyjątkowo miła wizyta!