Blog

Dzień Dyni

Dynia, to niekwestionowana królowa jesieni, dlatego właśnie dziś zawitała do naszego przedszkola. Z tej okazji, dzieci przyszły do przedszkola w strojach koloru pomarańczowego. W odcieniach pomarańczu przyniosły różnego rodzaju dynie. Przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat dyni- poznały jej odmiany, pochodzenie oraz właściwości odżywcze. Dzieci miały okazję spróbować pysznego kompotu oraz pestek dyni. Zajęcia w grupach były bardzo urozmaicone, tj. odbyły się dyniowe tory przeszkód, zabawy z segregowaniem i przeliczaniem, zabawy doskonalące koncentrację i rozwijające małą motorykę. Aby zaspokoić dziecięcą ciekawość dzieci chętnie sprawdzały, co znajduje się w środku dyni.
Na sam koniec nie zabrakło działań plastycznych tj. twórczości artystycznej.
Dzień Dyni, to doskonały moment, aby zapoznać dzieci z tym, jak wartościowym jest warzywem.