Blog

DZIEŃ DRZEWA

10 października świętujemy w Polsce Dzień Drzewa. Ta inicjatywa, ma na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat jakże ogromnej roli, którą pełnią drzewa. Są one przecież tak bardzo istotne w funkcjonowania naszej planety i nas samych. Dziś, postanowiliśmy zorganizować święto drzewa. Podczas zajęć uświadamialiśmy dzieciom znaczenie drzew w naszym życiu. Przedszkolaki oglądały drzewa na planszach, rozpoznawały je, nazywały, porównywały. Dowiedziały się, że różne rodzaje drzew mają różne owoce. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat ilustracji przedstawiających drzewa w różnych szatach- porach roku. Każdy mógł wskazać drzewo, które najbardziej mu się podoba i powiedzieć dlaczego. To mobilizowało do budowania wypowiedzi, jak i wyrażania swoich odczuć. Nie zabrakło też zabaw matematycznych, takich jak: liczenie, porównywanie, tworzenie zbiorów oraz układanie rytmów. Podsumowaniem dzisiejszych zajęć była praca plastyczna wykonana rożnymi technikami, oczywiście drzewo, było tematem przewodnim. Natomiast, w południe, po zakończeniu zajęć, wszystkie przedszkolaki udały się do ogrodu przedszkolnego by wspólnie zasadzić drzewo. Warto nadmienić, że również podczas spaceru, dzieci z dużymi zaciekawieniem oglądały oraz podejmowały próbę nazywania różnych gatunków drzew. Od dziś pamietamy: drzewa szanujemy, o przyrodę dbamy, bo wszyscy z tych dóbr korzystamy!