Blog

Odwiedziny w bibliotece

smart

„Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką mogła sobie ludzkość wymyślić. ” W. Szymborska 😊
Mając na uwadze, ile zalet przynosi czytanie książek małym dzieciom, z ogromnym zaangażowaniem podejmujemy działania rozwijające czytelnictwo wśród naszych przedszkolaków. W tym tygodniu obchodzimy dzień głośnego czytania i w ramach tej akcji, przedszkolaki udały się do pobliskiej biblioteki, gdzie czekała na nie pani bibliotekarka. Pani Jola(bo o Niej mowa) przywitała maluszki, a następnie skrupulatnie objaśniła zasady właściwego korzystania z książek. Przypomniała o właściwym zachowaniu w miejscu w bibliotece, by uszanować każdego czytelnika. Dzieci z uwagą słuchały również, jak Pani Jola czytała książkę pt. „Potrząśnij jabłonką”. Trzeba dodać, że były bardzo skupione i zainteresowane. Przedszkolaki bardzo lubią wizyty w bibliotece, spotkania biblioteczne pod okiem Pani Joli. Szczególne znaczenie ma samodzielny wybór książeczek do przeglądania. Na zakończenie dzisiejszego czytelniczego przedsięwzięcia dzieci otrzymały upominki – śliczną zakładkę do książki, która z pewnością przyda się podczas codziennego obcowania z książką. Dziękujemy Pani Jolancie Skorupińskiej za zaproszenie, wspaniałą atmosferę, upominki. Do zobaczenia wkrótce 📚📖🤗