Blog

DZIEŃ JABŁKA

Dzień Jabłka – to właśnie dziś! Zatem, jabłka w roli głównej od samego rana we wszystkich grupach przedszkolnych. A było tak…Na początku dzieci zapoznały się z cyklem powstawania jabłka, następnie poznały sposoby przetwarzania jabłek, np. kompoty, soki konfitury oraz musy.😊 W kolejnym etapie, maluchy chętnie rozpoznawały i określały zapach, kolor, kształt, a przede wszystkim smak jabłek. Dzisiejszego dnia wszystkie zabawy odbywały się z jabłkiem w tle, a może bardziej na pierwszym miejscu! Były tańce, piosenki, zagadki, quizy oraz działania matematyczne z zastosowaniem tego pysznego owocu. Dzieci, wykonały również rozmaite prace plastyczne zróżnicowanymi technikami. Ten dzień przyniósł przedszkolakom wiele wrażeń, radości oraz dużo uśmiechu. Było fajnie, tym bardziej, że w ostatniej części działań, przygotowane smakowitości (soki, desery, sałatki) można było skosztować! Mniam, mniam! Było super- kreatywnie, twórczo i smacznie!