Blog

Dzień Głośnego Czytania

29 września, to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, czyli idealna okazja do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy.
Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.
W ramach tego przedsięwzięcia zaprosiliśmy do przedszkola Panią Jolantę Skorupińską (bibliotekarkę), która jak zwykle przygotowała kilka niespodzianek. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści pt. ” Bajkołapek na dobranoc” oraz z wielką ochotą oglądały bogato ilustrowane książki. To było kolejne spotkanie czytelnicze, które wniosło nową wiedzę i doświadczenie. Pani Joli bardzo dziękujemy za przybycie i własnoręcznie przygotowane zakładki do książek. ❤️ Kochani, pamiętajmy, że
okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej, zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.
Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!