Blog

Akcja Sprzątanie Świata

smart

Nasze przedszkole, jak zawsze, włączyło się do Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbałości o środowisko. Dzieci z chęcią i zadowoleniem przystąpiły do działania- do porządkowania otoczenia wokół przedszkola. O „Naszą Ziemię” dbamy, dlatego chętnie sprzątamy- to było hasło przewodnie. Podczas zajęć maluchy dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by móc korzystać z jej uroków i zasobów. Przedszkolaki wyruszając na sprzątanie otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Warto dodać, że coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, do uświadamiania dobrodziejstw otrzymywanych od przyrody, jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko.