Blog

Świat książek!

W minionym tygodniu w naszym przedszkolu podjęliśmy temat bliski każdemu dziecku – „Świat książek”, to właśnie wokół tego tematu podejmowaliśmy przeróżne działania. Dzieci poznały zasady dbania o książki, dowiedziały się w jaki sposób ona powstaje oraz czym różni się księgarnia od biblioteki. Chętne przedszkolaki mogły przynieść swoją ulubioną książkę a wszyscy wykonali piękne zakładki do swoich książeczek.
Dziś najmłodsza grupa wybrała się do biblioteki, gdzie uczestniczyła w bajkowych zabawach przygotowanych przez Panią bibliotekarkę. Dzieci wykazały się dużą znajomością bajek, chętnie rozwiązywały zagadki, dopasowywały bohaterów do bajek, a niektórzy zamienili się na chwilkę w rybaków łowiących złotą rybkę. Bardzo dziękujemy Pani Joli za zaproszenie i przemiłe spotkanie.
Bardzo cieszy nas fakt, że czytanie bajek towarzyszy naszym przedszkolakom zarówno w przedszkolu jak i w domu. Doskonale wiemy, że czytanie dzieciom bajek ma mnóstwo zalet, pozwala lepiej zrozumieć otaczający świat, buduje silną więź pomiędzy dzieckiem a rodzicem, a dodatkowo na całe życie kształtuje nawyk czytania.
Życzymy wszystkim przedszkolakom miłego czytania bajek.