Blog

Sprzątanie Świata!

” Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania.”
Nasze przedszkolaki, wzięły dziś udział w akcji wiosennego sprzątania świata, w ramach obchodów ” Dnia Ziemi 2023″. W pierwszej kolejności, maluchy podczas zajęć zapoznały się z tematyką dotyczącą dbania o Ziemię – plansze, albumy, zdjęcia, ilustracje, książki, które miały na celu zrozumienie przez dzieci znaczenia ochrony przyrody, ochrony naszej planety. Następnie, dzieci zaopatrzone w rękawiczki jednorazowe oraz worki na śmieci, wyruszyły na wiosenny spacer, by po drodze uporządkować przydzielony teren. Trzeba powiedzieć, że bardzo zaangażowały się w wyznaczone im zadania – porządkowanie – oczyszczanie Naszej Ziemi sprawiło im wiele radości. Teraz już wszystkie przedszkolaki doskonale wiedzą, że należy dbać o Naszą Planetę, że nasza Planeta Ziemia jest dla nas bardzo ważna.