Blog

DZIEŃ ZIEMI

Dziś w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemi. Na okoliczność Dnia Ziemi, gościliśmy dziś w przedszkolu Panią Liliannę Moder – Szczepaniak, która na codzień, prowadzi Szkółkę Roślin Ozdobnych. Podczas warsztatowego spotkania, Pani Lilianna opowiedziała i pokazała dzieciom, na czym polega praca ogrodnika. Przekazała także wiele wartościowych wiadomości na temat np. budowy drzewa, roślin, różnorodności roślin. Zaprezentowała także kilka sprzętów ogrodniczych, wykonując różne prace ogrodnicze. Dzieci bacznie obserwowały pokaz przycinania krzewów i zadawały przy tym wiele pytań. Z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem oglądały przyniesione przez Panią Liliannę rośliny. Po spotkaniu warsztatowym, na którym maluchy poznały pracę ogrodnika, wszyscy chętnie wyszliśmy do naszego ogrodu przedszkolnego, gdzie posadziliśmy drzewka, posialiśmy kwiaty oraz założyliśmy mały ogródek warzywny. Dzieci przy pomocy dorosłych tj. opiekunów posadziły cebulkę na szczypiorek, zasiały sałatę, rukolę, koperek oraz pietruszkę. Teraz z niecierpliwością trzeba czekać i regularnie obserwować jak nasze roślinki i warzywa rosną. Bardzo, bardzo mocno dziękujemy Pani Liliannie Moder – Szczepaniak za cenne wskazówki, dużą wiedzę przekazaną maluchom oraz rzetelne prowadzenie warsztatów ogrodniczych. Dziękujemy za poświęcony czas I możliwość praktycznego działania. Życzymy Pani Liliannie zdrowia oraz zadowolenia z wykonywanej pracy. Jednocześnie obiecujemy dbać o nasze rośliny, o nasz ogród.