APEL

Dzisiaj, odbył się w przedszkolu uroczysty Apel z okazji zbliżających się Świąt patriotycznych tj. Święta Pracy, Dnia Flagi oraz Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na wstępie obejrzeliśmy film edukacyjny pt. „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”, który w ciekawy i zrozumiały dla dzieci sposób, opisał wszystkie symbole narodowe. Następnie, przedszkolaki odświętnie ubrane z flagami w ręku odśpiewaly hymn narodowy oraz piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”.
Na zakończenie, dzieci wraz z Paniami wybrały się na spacer w okolicach przedszkola, aby uczcić Święto Flagi. Słodką nagrodą dla wszystkich przedszkolaków był deser „patriotyczny” – w barwach biało- czerwonych.
Apel na długo pozostanie w naszych sercach. Dzieci słowem i piosenką oddały szacunek wobec Ojczyzny i pokazaly świadomość przynależności do kraju, w którym mieszkają. 🇵🇱 Dzięki organizacji takich świąt przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują właściwe postawy i uczucia patriotyczne.