Blog

Spotkanie w bibliotece

W dniu wczorajszym przedszkolaki udały się na kolejne już spotkanie do pobliskiej biblioteki. Tym razem towarzyszył nam też wyjątkowy gość a mianowicie miś Tuliś, który od tej pory będzie obecny podczas wszystkich naszych działań w tym również, wyjść poza przedszkole. Miś Tuliś to główny bohater realizowanego przez dzieci projektu ogólnopolskiego pt. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Przedszkolaki wspólnie z misiem uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez Panią Jolę. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki pt. „Trzy świnki”, a następnie wspólnie z dostępnych klocków zbudowały domki, w których zamieszkały świnki własnoręcznie zrobione przez maluszki. Nasze spotkania zawsze przebiegają według znanego dzieciom schematu, najpierw czytamy i słuchamy, następnie kreatywnie pracujemy a na końcu ogladamy książeczki dedykowane dzieciom, to zadanie zawsze bardzo podoba się przedszkolakom.
Pani Jolu, raz jeszcze serdecznie dziękujemy.