Blog

„DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA”

Dzisiejszy czas spędziliśmy pod hasłem „DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA”. Nasze przedszkolaki przyszły dzisiaj do przedszkola w różnych skarpetkach, czyli w skarpetkach nie do pary, co jest symbolem solidaryzowania się z chorymi na zespół Downa. Podczas zajęć dydaktycznych poznaliśmy Fredzię – to cudowna, kolorowa skarpetka , która zrozumiała, że jest inna, a przez to także WYJĄTKOWA. Maluchy chętnie liczyły, porównywały, układały w kolejności od największej do najmniejszej i odwrotnie, a także dobierały w pary piękne kolorowe skarpetki. Nazywały przy tym kolory i wielkości. Podsumowaniem skarpetkowego dnia były działania plastyczne. Dzieci stworzyły skarpetkę wg wlasnego pomysłu- piękną, wymarzoną i wyjątkową. Dzień minął nam bardzo sympatycznie i kolorowo,ale i bardzo szybko. To było niezwykle przyjemne skarpetkowe doświadczenie!