Blog

Eksperymenty z wodą

Dzięki wodzie wszystko żyje, każdy ją na świecie pije, mały kwiatek, wielkie drzewo, które rośnie, aż pod niebo….
Dzisiaj nasze przedszkole na chwilę zamieniło się w małe laboratorium, a przedszkolaki w prawdziwych odkrywców. Dzieci od urodzenia w swej naturze są ciekawe świata i każdego dnia odkrywają i eksperymentują. Tak też było dziś, a tematem naszych doświadczeń była woda. Przedszkolaki doskonale wiedzą jak ważna dla nas wszystkich jest woda. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami, w ktorych rozpoznawały odgłosy wody, a także określały w jaki sposób wykorzystują ją każdego dnia.
Po ważnej rozmowie wszyscy przystąpili do eksperymentowania. Dobrze bawiąc się przedszkolaki porównywały, określały co pływa a co tonie w wodzie, co się rozpuszcza a co nie. Podczas doświadczeń dzieci zmieniały kolor wody, dodawały różne składniki, których efektem był kolorowy deszcz lub wulkan. Dzieci wykonały również wyjątkowe doświadczenia, a mianowicie każdy samodzielnie malował bryłę lodu. Zadanie nietypowe, ale bardzo spodobało się przedszkolakom.
Nasze dzisiejsze eksperymentowanie było dobra okazją do rozwijania kreatywności, spostrzegawczości a także wytrwałości. Trzeba też dodać, że przede wszystkim było świetną zabawą, a to dla przedszkolaków jest najważniejsze.