Blog

Dzień dinozaura

Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic🦕🦖
Mimo, że 26 lutego przypada nietypowe święto – Dzień Dinozaura, nasze przedszkolaki już od poniedziałku rozpoczęły niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczne zwierzęta. W każdej sali podziwiać mogliśmy wyjątkowe kąciki: ” jurajskie parki”, w których oglądaliśmy przyniesione przez dzieci zabawki – figurki dinozaurów, albumy, plakaty, książki oraz gry. Przedszkolaki podczas każdych zajęć podążały śladami dinozaurów poprzez zabawy i zadania oraz eksperymenty poznawały życie tych prehistorycznych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy przyniesionych z domu dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą. Wykonały wiele prac plastycznych, a także edukacyjnych, wykorzystując przy tym różne materiały, dzięki temu Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat