Doradztwo zawodowe…

W poniedziałkowe przedpołudnie, w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe spotkania o charakterze warsztatowym. Były to spotkania z cyklu doradztwa zawodowego. Dla wyjaśnienia – mają na celu poznawanie zawodów, a przede wszystkim, zawodów Rodziców przedszkolaków. Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy chęć poprowadzenia takich spotkań dla maluchów przez Mamę Julki i Stasia. To właśnie Pani Katarzyna Piotrowska w sposób niezwykle interesujący, przestawiła dziś kulisy pracy pielęgniarki. Dzieci przyjęły gościa z entuzjazmem, ale i z dozą ciekawości, powściągliwości…Wiele pytań, ale i aktywne uczestnictwo w spotkaniu, świadczy o zainteresowaniu i zadowoleniu maluchów. Niezwykła atmosfera, to wynik życzliwego nastawienia i serdecznej, ciepłej osoby, jaką jest Pani Kasia. Dzieci zachwycone i pod wrażeniem, bo prezentacja swojego zawodu przez Panią Kasię odbyła się na wysokim poziomie – wiedza, doświadczenie, podejście i szacunek wobec człowieka, przedstawienie sprzętów, przyborów, przekaz na poziomie małego dziecka… Brawo! Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia z bliska tych specjalistycznych urządzeń, które przecież wywołują u nich stres. Widziały m.in.: stetoskop, strzykawki, ciśnieniomierz. Pokaz stetoskopu i możliwość posłuchania bicia serca wzbudził wielki entuzjazm u dzieci. Pani Kasia zaprezentowała również prosty zabieg, jakim było wykonanie opatrunku na rączkach chętnych przedszkolaków. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły spotkaniu. Poza wiedzą i praktyką, było to nowe doświadczenie, które być może, pozwoli niektórym maluszkom pokonać barierę lęku i strachu przed wizytą u lekarza, czy w gabinecie pielegniarki. To był bardzo udany dzień. Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Piotrowskiej, która na co dzień pracuje w Szpitalu w Lesznie jako pielęgniarka na bloku operacyjnym. Gratulujemy Jej powołania – bo pracę swoją ma w sercu. To trudny zawód, to misja – niesienie pomocy innym ludziom. Szpital, to miejsce, w którym pomaga się, ale i ratuje ludzkie życie i zdrowie. Oby więcej takich oddanych ludzi. Jeśli w szpitalu pracują tak wykwalifikowane i życzliwe pielegniarki, to jesteśmy w dobrych rękach! 🥰 Pani Kasiu, życzymy realizacji planów wielu sukcesów w życiu zawodowym i spełnienia marzeń! DZIĘKUJEMY!