Blog

Spotykanie w bibliotece

W dniu dzisiejszym, przedszkolaki udały się na zimowy spacerek, który prowadził prosto do pobliskiej biblioteki. Odpowiadając na zaproszenie, dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach. Trzeba przyznać, że były one wyjątkowe, ponieważ głównym ich bohaterem był Kubuś Puchatek. Nie tak dawno, ta znana wszystkim dzieciom postać, obchodziła swoje święto, dlatego dziś nasze spotkanie było bardzo Kubusiowe. Dzieci poszukiwały ilustracji z Kubusiem skrzętnie schowanych w bibliotece, rozwiązywały zagadki oraz przygotowywały maski karnawałowe- również Kubusiowe. Spotkanie w bibliotece, nie mogło odbyć się bez czytania. Dziś dzieci słuchały „Przygody z Stumilowego Lasu”, poznając dzięki temu wszystkich przyjaciół Kubusia Puchatka. Ostatnim punktem naszego spotkania było samodzielne przeglądanie książeczek dla dzieci. To zadanie zawsze bardzo cieszy dzieci, bo maluszki chętnie zaglądają do książek. Cieszymy się z tego faktu, ponieważ zainteresowanie czytelnictwem jest niezwykle ważne w rozwoju, każdego małego dziecka.
Bardzo dziękujemy Pani Joli za zaproszenie i oczywiście przemiłe spotkanie. Jak zawsze dostrzegamy bardzo staranne przygotowanie zajęć dla małych odbiorców. Pani Jola jest w tym świetna!
Serdecznie pozdrawiamy. 📖📚📖📚