Blog

Musical pt. „Czerwony Kapturek”

Dziś dzieci ze starszych grup uczestniczyły w spektaklu, który mial miejsce w Wolsztyńskim Domu Kultury. Starszaki miały możliwość obejrzenia musicalu pt. „Czerwony Kapturek”, przygotowanego przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Nie ma dziecka, które nie zna baśniowej historii o Czerwonym Kapturku, wilku i babci. Przygotowana przez Teatr Nowoczesny wersja, popularnej historii w niezwykle pomysłowej, zabawnej i nowoczesnej formie, z dużą dawką bajkowego morału, ukazała dzieciom w jaki sposób rozwiązywać konfliktowe sytuacje, nawiązywać wartościowe przyjaźnie oraz umiejętności bycia asertywnym i odważnym. Baśniową atmosferę spektaklu dopełniły piękne kostiumy, maski sceniczne oraz lalki, które wywołały zachwyt na twarzach przedszkolaków. To było wyjątkowe przedpołudnie – spotkanie ze sztuką w ogromnym tego słowa znaczeniu. Przebywanie w klimacie estetyki, kultury to prawdziwa przyjemność!