Blog

Dzień wiedzy o pingwinach

„Jest taka zimna kraina,
gdzie mieszka pewien dziwny ptak….
Nie umie latać, nie umie skakać, za to lubi smakowite rybki łapać.
Zawsze elegancko jest ubrany!
To pingwin z Antarktydy, gdy jest zimno jest szczęśliwy”.
Pingwin, to bohater dzisiejszego dnia. Jak się okazało, bardzo przypadł dzieciom do gustu. Nie bez przyczyny, był on tematem dzisiejszych zajęć – ponieważ dziś, 20 stycznia przypada Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Warto o nich pamiętać, gdyż jest to gatunek objęty ochroną i znalazł się w Księdze Gatunków Zagrożonych.
Dzieci, podczas zajęć poznały cechy charakterystyczne pingwinów, sposób w jaki zdobywają pożywienie, co jedzą oraz co jest ich środowiskiem naturalnym.
Przedszkolaki dowiedziały się także, że chociaż pingwiny są ptakami i posiadają skrzydła, to nie latają a skrzydła służą im do doskonałego pływania.
Na zajęciach pojawiły się również zabawy matematyczne, w których dzieci segregowały, klasyfikowały i przeliczały elementy. Były także zabawy przy muzyce oraz eksperyment z lodem, który bardzo zaciekawił nasze przedszkolaki. Podsumowaniem dzisiejszego dnia była praca plastyczna przedstawiająca pingwiny w zimowej krainie, wykonana różnymi technikami z wielkim zaangażowaniem przez dzieci.
+76