Blog

„BIESIADĘ Z PRZYTUPEM DLA BABCI I DZIADKA, HEJ!”

Każdego roku Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w miesiącu styczniu. Za każdym razem, uroczystość dla tak zacnych gości wywołuje niepowtarzalne wzruszenie, zarówno u najmłodszych, jak i u najstarszych. Dla przygotowujących i uczestników to ogromne przeżycie. Tym razem, również z dużą starannością, skrupulatnie i pomysłowo, przygotowaliśmy obchody Święta Babci i Dziadka. Zgodnie z planem, zorganizowaliśmy góralską „BIESIADĘ Z PRZYTUPEM DLA BABCI I DZIADKA, HEJ!” Tak właśnie zatytułowaliśmy spotkanie z naszymi gośćmi. Na Sali wiejskiej w Buczu, w iście barwnej, góralskiej scenerii zgromadzili się zaproszeni -Babcie i Dziadkowie, ale i małe góralki i górale, czyli przedszkolaki. Dzieci w pięknych kolorowych strojach przygotowanych przez Rodziców, prezentowały się cudnie! W dodatku, z przytupem przedstawiły przygotowane tańce i zabawy góralskie – „Janicek umilony”, „Idzie dysc, idzie sikawica”, „Zasiali górale” i wiele innych. Na góralską nutę zagrał i zaśpiewał gość specjalny- Góral Szczepan ze Szczyrku we własnej osobie. Podczas biesiady zaprezentował koncert dedykowany Gościom. Góral zaśpiewał też razem z dziećmi. Warto dodać, że zagrał aż na 6 instrumentach i tym samym, zachęcił wszystkich do wspólnego biesiadowania. Pamiętaliśmy też o ciepłej kawie i świeżym placuszku, by ugościć jak najlepiej wszystkich przybyłych do nas. Cóż, atmosfera była niepowtarzalna!! Uwieńczeniem uroczystości było „Sto lat” w wersji góralskiej, z petardami w kształcie serduszek oraz wręczenie upominków zaproszonym Babciom i Dziadkom. Uściskow i całusów nie da się zliczyć, wszak wnuki i „DZIADKOWIE” to jedno SERCE! Za wspólną zabawę, za klimat biesiady, za brawa, za słowa uznania, za gratulacje, które tak licznie zebraliśmy z całego ❤ DZIĘKUJEMY! PO GÓRALSKU PIKNIE SIĘ ŻEGNAMY I ZA ROK ZAPRASZAMY! PS.Poniżej lista tych, którzy nas wspierali i nam w przygotowaniu imprezy pomagali: Rada Rodziców, Rodzice, Pan Szymon Piechowiak GCKiB, Pani Jolanta Skorupińska Biblioteka w Buczu, Bartłomiej Górny i uczniowie SP Bucz (wraz z Panem Tomkiem), Pani Dominika Ratajczak, Góral Szczepan, Sołtys wsi Bucz, nasi znajomi i przyjaciele. Dziękujemy Wam, Kochani!
Za wszystkie pochwały i motywujące komentarze Wielkie Dzięki!😊😘🥰