Blog

Między Narodowy Dzień Praw Dziecka

To, co w życiu ważne dla każdego z nas…
20 listopada w całej Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Biorąc pod uwagę nasze działania wychowawcze, opiekuńcze oraz edukacyjne, w naszym przedszkolu również w minionym tygodniu rozmawialiśmy właśnie o prawach dziecka. Dziecko, to przecież człowiek, tylko jeszcze niewielki, malutki. Nasi przedszkolacy, dla przypomnienia, utrwalali wiadomości z zakresu tych pojęć. Potrafili podczas zajęć opowiadać o prawach z wykorzystaniem ilustracji, obrazków oraz plansz sytuacyjnych. Świadomość praw powinien mieć każdy człowiek, zarówno dorosły, jak i dzieci. Ponadto, wiedzieć należy, że wraz z prawami idą w parze obowiązki. Zasada jest prosta- szacunek, życzliwość, zrozumienie i empatia oraz akceptacja to wartości, które powinny nam towarzyszyć przez całe życie.