Blog

Dzień postaci z bajek

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, uczą również rozróżniania dobra od zła, prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Dlatego dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowych zajęciach, podczas których opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Podczas zajęć pojawiły się zabawy gdzie dzieci wykazały się ogromną znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz dopasowywały cienie do głównych bohaterów. Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i bogacą słownictwo. Warto wybierać bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane