Blog

Dzień kredki

W kalendarzu świąt nietypowych pod dzisiejszą datą znalazł się Dzień Kredki. Kolorowe kredki to nieodłączni towarzysze wszystkich dzieci, jednocześnie bawią, uczą, rozwijają umiejętności oraz stanowią drogę do wspaniałego świata wyobraźni. Święto to w bardzo szczególny sposób łączy się z naszymi małymi podopiecznymi, którzy dzięki kredkom potrafią wyrażać swoje emocje w różnych pracach plastycznych… Tak było również dziś kredki towarzyszyły nam przez cały dzień, były przedmiotem naszych zabaw, nauki oraz pomocami w rozmaitych zajęciach. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane w swoim ulubionym kolorze kredki. Kredki wykorzystaliśmy nie tylko do rysowania i kolorowana, ale również do zabaw matematycznych, dzięki czemu dzieci utrwalały kolory, kształtowały swoje sprawności manualne, doskonaliły umiejętności liczenia, klasyfikowania i rozwijały swoją wyobraźnię. Nie wiadomo kiedy, ale szary listopadowy dzień zmienił się w barwny i radosny