Blog

Andrzejki w przedszkolu

W dniu dzisiejszym, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki. Dodamy, że była to idealna okazja, aby dzieci przyswoiły wiadomości, a dokładniej zwyczaje i tradycje związane z andrzejkowymi wróżbami. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych magicznych zabawach zorganizowanych w poszczególnych grupach. Za pomocą przygotowanych wróżb sprawdziły, kim mogą zostać w przyszłości, co je czeka w życiu… Ponadto, poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ogromną radość wśród dzieci wzbudziła tradycyjna wróżba, jaką jest lanie wosku. Rozpoznane kształty były okazją do pobudzenia ich wyobraźni. Wspólna andrzejkowa zabawa przyniosła dzieciom wiele wrażeń, wprowadziła iście czarodziejską atmosferę. W takim klimacie zrobiło się wszstkim bardzo przyjemnie. To był naprawdę fajny dzień!